اگر دوباره خلافکار شوم، بهتر است بمیرم

اگر دوباره خلافکار شوم، بهتر است بمیرم


علی اکبریان: اگر دوباره خلافکار شوم، بهتر است بمیرم

روزنامه خبرورزشی نوشت: مردی که روزگاری لقب «روماریو ایران» را یدک می‌کشید، حالا مترصد یک فرصت است تا دوباره خودش را نشان بدهد.

علی اکبریان اشتباه کرد و تاوان آن را می‌دهد. تاوانی که باعث شد از اسب بیفتد اما نمی‌خواهد این سقوط برایش خاطره «سقوط از اصل» را تداعی کند. دیروز وقتی با او همکلام شدیم، بسیار خوشحال بود و امیدی توأم با اضطراب در صدایش مشخص بود، ‌امید به بازگشت و اضطراب از بابت ماندن در این عرصه.

کار عفو شما به کجا رسید؟
خوشبختانه اتفاقات خوبی افتاده است. مشمول عفو شده‌ام و دوستانم پی‌گیر کارم هستند. مسئولان قوه قضاییه هم حسن نیت دارند. اگر همه چیز خوب جلو برود، اوایل پاییز یا حتی شاید زودتر از آن به امید خدا آزاد می‌شوم. رئیس جدید زندان هم فوتبالی است و چند روز قبل چند نفر از دوستان نظیر ستار همدانی، علی شوری، مرتضی کاظمی و… به ملاقاتش آمدند. قرار شده حاجی اولیایی چند وقت دیگر سند جور کند و مدیرعامل باشگاه استقلال جنوب هم قول همکاری داده تا با کمک آن‌ها از زندان بیرون بیایم و آزادی مشروط شامل حالم شود تا در همین تیم استقلال جنوب مربیگری‌ام را آغاز کنم.

بازی‌های استقلال را می‌بینید، شفر باید بماند؟
همه بازی‌ها را می‌بینم. خیلی خوشحالم که این‌قدر خوب نتیجه می‌گیریم. امیدوارم در بازی‌های آسیایی همچنان بدرخشیم. در مورد آقای شفر هم قدر مسلم ایشان تا اینجا خیلی خوب نتیجه گرفته و بهتر از این مربی، فرد دیگری را ندارند که جانشین کنند. باید شفر را نگه دارند ولی اگر بنابر هر دلیلی شرایط فراهم نشد و او نماند، حتماً باید یکی بهتر از شفر را بیاورند، بهتر و جوان‌تر.

استقلال و ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا. یک تیم باید حذف شود.
این بزرگترین بدشانسی برای فوتبال ماست. امیر قلعه‌نویی را خیلی دوست دارم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم ولی دوست دارم استقلال به مرحله بعدی لیگ قهرمانان صعود کند چون تجربه بیشتری داشتند و اگر بالا برود، شانس بیشتری برای موفقیت در آسیا دارد.

قبل از عید که با هم صحبت می‌کردیم، ‌با قاطعیت می‌گفتید وقتی از زندان آزاد شوم، خلاف و رفیق خلافکار دیگه تعطیل. هنوز هم روی حرف‌تان هستید؟
صددرصد، شما شک نکن که هنوز هم هستم. اصلاً غیر از این نباید باشد. اگر دوباره دنبال خلاف بروم، دیگر اسمی از من نمی‌ماند. اگر دوباره خلافکار شوم، مردن من بهتر از زنده بودنم است. در این ۸ سال حسرت خیلی از آرزوها در دلم ماند، برای خودم و خانواده‌ام. دلم می‌خواهد برگردم و می‌خواهم خیلی چیزها را در حق خانواده و دختر عزیزم جبران کنم.

به بازیکنان جوان که گاهی اوقات دور و بر حاشیه پرسه می‌زنند، چه توصیه‌ای دارید؟
من کوچک‌تر از آن هستم که کسی را نصیحت کنم ولی صراحتاً به آن‌ها تأکید می‌کنم که عزیزان من، برادران کوچک‌تر من، شما علی اکبریان را می‌شناسید؟ علی اکبریان هم در استقلال بازی کرد و هم پرسپولیس. زمان خودش بارها عکسش روی جلد روزنامه‌ها رفت و در بورس بود اما اشتباه کرد و حالا دارد تاوانش را می‌دهد. بعضی اوقات با یک خطا نمره‌ات می‌شود صفر نه ۱۹. من هم همین طوری شدم. با یک خطا صفر گرفتم. عزیزان من صادقانه به عنوان کسی که لطمه خورده،‌ به شما قاطعانه می‌گویم مراقب سیگار و رفیق ناباب باشید. همه چیز از این دو تا شروع می‌شود. رفقای ناباب و سیگار که منشأ همه مشکلات است. جوانی و آبرویتان را مثل آب خوردن از بین می‌برد.

حرف آخر؟
از دوستان، همبازیان و اهالی فوتبال می‌خواهم دست مرا بگیرند تا علی اکبریان دوباره به زندگی عادی برگردد. اجازه بدهند به فوتبال برگردم نه اینکه بگویند به ما ربطی ندارد و می‌خواست سراغ خلاف نرود. من اشتباه کردم اما دلم می‌خواهد برگردم. فراموش نکنیم که همه می‌توانند اشتباه کنند و هیچ‌کس از خطا و گناه مصون نیست. دست علی اکبریان را بگیرید و اجازه ندهید دوباره سراغ خلاف برود. گفتم که اصلاً سراغ خلافکاری نمی‌روم ولی اگر از فوتبال طردم کنند، شاید دوباره فریب بخورم و اتفاقات تلخی برایم رخ بدهد. اجازه بدهید به فوتبال برگردم و به آرزوهایم برسم.

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *