قهرمانان مولتی میلیاردر ملی شاکی از قطع حقوق ناچیزشان!

قهرمانان مولتی میلیاردر ملی شاکی از قطع حقوق ناچیزشان!


قهرمانان مولتی میلیاردر ملی شاکی از قطع حقوق ناچیزشان!

ورزش > دیگر ورزشها – تعدادی از المپین‌های سرشناس از قطع چندرغاز مستمری ماهیانه‌شان شاکی هستند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ از اسفند ماه 1396 با مصوبه هیات مدیره صندوق حمایت از ورزشکاران ، مستمری ستاره های المپینی که از چند نهاد دولتی حقوق می گرفتند و درآمدهایی نجومی داشتند ، قطع شده است اما این قطع مستمری باعث دلخوری این قهرمانان شده است. این حقوق که برای حدود 5 میلیون قهرمان ، ارقامی از حدود 1 تا 3 میلیون تومان بوده در بیشترین سطحش به هادی ساعی ، حسین رضازاده و قهرمانان المپینی از این دست می رسیده .
رقمی ناچیز که مجموعش در ماه 100 میلیون تومانی می شده است. ارقامی که خیلی از این قهرمانان از دوره مهرعلیزاده آن را می گرفتند. این رقم البته بر اساس یک مصوبه در هیات رئیسه همین صندوق در آن زمان تصویب شده بوده است و حالا هم خرم رئیس جدید صندوق حمایت می گوید:«برای کمک به بسیاری از قهرمانان بی بضاعت ، صندوق تصمیم گرفت این کمک به آنهایی تعلق بگیرد که نیازمند این ارقام باشند. بدون شک این بزرگواران افتخارآفرینی که از دو ماه قبل این مستمری ناچیز به آنها تعلق نمی گیرد ، در راه کمک به بسیاری از بزرگان ورزش که درگیر بیماری و مشکلات مالی هستند ، این همکاری را با ما می کنند.»
آنچه بر اساسش در همه این سال ها این رقم پرداخت شده بوده است ، مصوب هیات دولت یا قانون مجلس نبوده که در مصوبه هیات دولت در دوره اصلاحات بحث حمایت از قهرمانان ملی تنها آمده بوده است و حالا آن حمایت می تواند در قالب بیمه و کمک های حمایتی باشد که همچنان در اختیار همه این قهرمانان قرار می گیرد. ولی قهرمانانی که هر ساله دارند تا 500 سکه بهار آزادی برای افتخار آفرینی های شان می گیرند و حقوق مصوب ارگان های دیگر چون کمیته المپیک و فدراسیون های ورزشی شان را هم دارند یا در استخدام دولت هستند ، برای گرفتن حقوق مضاعف از نهادی دولتی با ایراد سازمان بازرسی هم مواجه هستند و در حقیقت این ارقام در زندگی شان اصلا ارقام چشمگیری نیست.
با این وجود حالا تعدادی از این قهرمانان المپین برای این قطع مستمری موضع انقادی گرفته اند و تهدید به انتقاد کرده اند!
4141

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *