میلیون دلاری شدنم را مدیون مربیانم هستم/ از استقلال کمک خواستم به اروپا بروم!

میلیون دلاری شدنم را مدیون مربیانم هستم/ از استقلال کمک خواستم به اروپا بروم!


نورافکن: میلیون دلاری شدنم را مدیون مربیانم هستم/ از استقلال کمک خواستم به اروپا بروم!

روزنامه خبرورزشی نوشت: نورافکن روز گذشته در گپ بهاری كه با ما داشت، درباره اتفاقات بازی با سپاهان، فحاشی اصفهانی‌ها به خودش، پیروزی و سومی استقلال در جدول حرف زد. او درباره خونه‌به‌خونه و فینال جام‌ حذفی گفت و در نهایت به موضوع میلیون دلاری قیمتش در ترانسفرماركت رسید و البته انتقال احتمالی‌‌اش به اروپا! متن صحبت‌های او را می‌خوانید.

بازی سختی در اصفهان داشتید؟
كاملاً می‌دانستیم بازی با سپاهان به این شرایط می‌رسد. آن‌ها بازی رفت را باخته بودند و خیلی دوست داشتند ما را در اصفهان شكست بدهند.

پس چرا اینقدر عصبی و خشن بازی می‌كردند؟
شاید بازیكنان در این باره خیلی مقصر نبودند. آن‌ها در لیگ خوب نتیجه نگرفته بودند و در دیدار با ما هم وقتی دقیقه ۱۲ گل خوردند، از سوی سكوها به شدت تحت فشار قرار گرفتند. برای همین كمی خشن بازی می‌كردند.

برای خودتان هم بازی سخت شده بود؟
ما در دیدار قبل هم در دقیقه ۹۰ گل برتری را ۱۰ نفره زده بودیم و از طرف دیگر آخر فصل هم هست و همه بچه‌ها خسته‌اند. این‌ها همه به نتیجه دیروز هم ارتباط مستقیم داشت و یک مساوی می‌توانست باعث شود ما در جدول چهارم شویم. از طرفی با این همه خستگی سه بازی سخت و حساس دیگر هم داریم كه باید آن‌ها را هم با بهترین نتیجه پشت‌سر بگذاریم.

دلیل درگیری‌ات با بازیكن سپاهان بر سر اوت انداختن چه بود؟
همان‌طور كه گفتم بازیكنان سپاهان به دلیل اعتراض‌های هواداران‌شان به شدت تحت فشار بودند و وقتی آن‌جا من توپ را برداشتم که اوت بیندازم، بازیكن حریف اصرار كرد كه البته من باید شرایط بازیكن سپاهان را درک می‌كردم و تقصیر من بود كه آن اتفاق رخ داد. من شرایط آن‌ها را درک نكردم و مقصر بودم. كارت زرد هم گرفتم.

بعد از آن درگیری خیلی به تو فحاشی شد.
۴ سال پیش كه من از جوانان استقلال كنار بزرگسالان می‌رفتم، می‌دیدم كه در برخی شهرها كه تیم‌شان تماشاگر زیاد داشت، علیه بازیكنان استقلال حرف‌هایی می‌زدند و در این دیدار متوجه شدم چرا این اتفاقات رخ می‌دهد. چون بعد از آن اتفاق هواداران اصفهانی كه از نتیجه تیم‌شان خیلی شاكی بودند، بخشی از حرص‌شان را هم سر من خالی كردند.

برنامه‌‌تان برای نفوذ كانال‌های كناری بود؟
قبل از بازی آنالیز دقیقی از سپاهان داشتیم. تاکتیک‌مان بیشتر روی پاسکاری بود و شکر خدا من در صحنه گل به موقع تعویض منطقه بازی کردم و آقا خسرو با یک پاس طولی جپاروف را صاحب توپ کرد و بعد وریا توپ‌گیری کرد و به مامه داد و او هم زد. خوشحالم که در این گل نقش داشتم.

سومی‌‌تان چقدر به نتایج ابتدای فصل ربط داشت؟
امیدوارم در فصل بعد اتفاقی رخ ندهد که در آخر فصل افسوس آن روزها را بخوریم.

قبول داری با توجه به جمع امتیازات فصل قبل و نایب‌قهرمانی پارسال، امسال ضعیف‌تر نتیجه گرفتید؟
ما فصل پیش با یک سرمربی و کادر فنی کار کردیم ولی امسال تغییرات باعث شد یکسری ایده جدید و فکر تازه به تیم بیاید و تا آن‌ها برای تیم جا بیفتد، تیم کمی از رقبا عقب افتاد.

همه معتقدند خونه‌به‌خونه را در فینال به راحتی می‌برید و قهرمان می‌شوید.
به هیچ‌عنوان! به هیچ‌‌عنوان نمی‌توانیم این بازی را یک مسابقه آسان تلقی کنیم چون فینال ربطی به لیگ دسته یک و دو ندارد. ما باید دو برابر لیگ برتر و باشگاه‌های آسیا تلاش کنیم. حریف مازندرانی هم در دفاع خوب است، هم در حمله. آن‌ها دو برابر همیشه انگیزه دارند و این کار را برای ما سخت می‌کند.

در خرمشهر بازی کرده‌ای؟
نه! البته آن سال که فینال در خرمشهر بود، روی نیمکت بودم. امیدوارم زمین بازی خوب و مسطح باشد تا بتوانیم بازی‌مان را انجام بدهیم.

گفته بودی می‌خواهی از استقلال بروی؟
در اصفهان که بودیم، هنگام برگشت با معاون باشگاه آقای توفیقی حرف زدم و گفتم اگر بنا بر جدایی‌ام از استقلال باشد، دوست دارم با هماهنگی باشگاه باشد. دوست دارم آن‌ها کمکم کنند تا به عنوان یکی از بازیکنان پایه استقلال که از اول در این باشگاه فوتبالم را استارت زدم، بروم تا هم بازیکنان جوان دیگر پشت من به تیم بزرگسالان بیایند و هم در اروپا نام باشگاه استقلال را بزرگ کنم.

شفر گفته بود قیمت نورافکن یک میلیون دلار است. این را برای روحیه دادن به تو گفت یا…؟
…در نیم‌فصل وقتی باشگاه شارلوا مرا می‌خواست، شفر گفت برای انتقال من باید یک میلیون دلار به باشگاه بدهند. آن زمان نمی‌دانستم در ترانسفرمارکت قیمت من تا این اندازه بالا رفته است ولی الان به حرف شفر رسیدم و امیدوارم آخر فصل کمکم کند تا اگر قرار است بروم، در بهترین شرایط از استقلال جدا شوم.

انتظار داشتی قیمتت در این مدت کم ۵، ۶میلیارد تومان شود؟
این را مدیون مربیان قبلی‌ام در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و استقلال هستم که در پیشرفت من تأثیرگذار بودند و از این طریق دست‌شان را می‌بوسم.

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *