ابهام بزرگ درباره لغو محرومیت نقل و انتقالاتی/ آیا پرسپولیس در CAS فیفا را طرف دعوی قرار داده است؟!

ابهام بزرگ درباره لغو محرومیت نقل و انتقالاتی/ آیا پرسپولیس در CAS فیفا را طرف دعوی قرار داده است؟!


ابهام بزرگ درباره لغو محرومیت نقل و انتقالاتی/ آیا پرسپولیس در CAS فیفا را طرف دعوی قرار داده است؟!

ورزش > لیگ برتر – امیدواریم آنچه شنیده‌ایم صحت نداشته باشد و آنچه آقای گرشاسبی گفته نیز نوعی کلی گویی از پرونده باشد نه اینکه در ماجرای لغو محرومیت ملاک صرفا ریزه‌اسپور باشد. 

حسین قدوسی: مدیریت باشگاه اعلام داشته در دادگاه cas نماینده ریزه اسپور که شاکی ما بودند نیامد و قضات هم اعلام رضایت کردند. در این باره شنیده بودیم وکیل سوییسی و دیگر وکلا و مشاورین باشگاه در دفاعیه ارسالی خود فیفا که حکم محرومیت از نقل و انتقالات را صادر کرده طرف دعوی و حالا در این اظهارات هم هیچ نشانی از فیفا نیست در حالی که در cas پرسپولیس به ادعای ریزه و حکم فیفا شکایت کرده و طرف دعوی قرار ندادن فیفا از نظر ماهوی یعنی یک اشکال بزرگ در روند رسیدگی به پرونده.

اتفاقا نقض و رد حکم فیفا با ادله قانونی حرف اول را در این پرونده می‌زند. اینکه نماینده ریزه نیامده امری طبیعی است و نشات گرفته از رایزنی دیپلماتیک گرشاسبی که انصافاً شاهکاری بود تا اردوغان به مالک ریزه دستور دهد؛ تامام. باشگاه پرسپولیس در فیفا به جای اثبات عدم تحریک طارمی با مانور روی قرارداد سی خرداد و در cas با طرح این ادعای واهی که طارمی ۲۴ فروردین با ما دوساله توافق کرده و ۳۰ خرداد بر سر جزییات آن به توافق رسیده اشتباهی استراتژیک را مرتکب شد و در cas هم روی این اشتباه اصرار ورزید و حالا همه امید ما به رفع محرومیت در دو نکته نهفته است؛ 1- ریزه در نامه ارسالی خود ضمن اعلام مصالحه بر سر غرامت چهار و نیم میلیاردی تاکید کرده که در مذاکرات برما محرز شد که پرسپولیس طارمی را تحریک نکرده. (انها کاری کردند که ما باید برای اثبات آن تلاش می کردیم که نکرده‌ایم) 2-اینفانتینو در حاشیه سفر به تهران و در پی درخواست مکتوب گرشاسبی و رایزنی وزیر قرار بود به بخش حقوقی فیفا اعلام کند که در این پرونده مساعدت شود. حال اگر وکلای باشگاه در دفاعیات خود علاوه بر ریزه اسپور فیفا را طرف دعوی قرار نداده باشند مرتکب اشتباهی دیگر شده اند که کار را کمی سخت می‌کند. در واقع علاوه بر نامه موثر ریزه اسپور باید دید فیفا چه واکنشی در قبال شکایت پرسپولیس از حکمش داشته. چیزی که درباره آن حرفی زده نمی‌شود شاید به این دلیل که تصور می‌شود فیفا نه سر پیاز است نه ته آن در حالی که فیفا اتفاقا اینجا خود پیاز است که چشم‌هایمان که هیچ بلکه با حکمش تیم مان را هم سوزانده. امیدواریم در این باره توضیحات تکمیلی داده شود تا نگرانی‌های‌مان در این باره به امید تبدیل شود.
۴۳ ۴۳

منبع: خبر آنلاین

2 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *