باخت به ترکیه درست از پاشنه آشیل ملی

باخت به ترکیه درست از پاشنه آشیل ملی


باخت به ترکیه درست از پاشنه آشیل ملی

نیمه پر لیوان:امید ابراهیمی ، قدوس، گوچی و کاپیتان اشکان

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی دوستانه تیم ملی ایران و ترکیه در ورزشگاه باشاک شهیر با گل زودهنگام توسون ، مهاجم شاعل در لیگ برتر انگلیس ، خیلی زود در فازی دیگر از آنچه انتظارش را داشتیم رقم خورد.

 تیم ملی که تعداد طرفدارانش در استانبول شاید بیش از هواداران تیم میزبان بود ، از همان قبل از شروع بازی شعارهایی را علیه خود شنبید. جمعیت روی سکوها از قبل بازی سید جلال را تشویق کردند.

با این وجود کی روش پای تصمیم ماه های اخیرش بود . او روزبه چشمی را در زمین گذاشته بود به عنوان دفاع ثابت. این بار در کنار پورعلی گنجی که از آسیب دیدگی برگشته است.

در همان 6 دقیقه اول ، دفاع ایران دو بار در آفساید گیری جا ماند. بار دومش طوری شد که غیر از شجاعی در وسط زمین ، پورعلی گنجی هم منفعل بود و این بار توسون روزبه چشمی را دور زد و دروازه ایران باز شد.

این یعنی دوباره همه آن انتقادهایی که از تهران وجود داشت اوج بگیرد. . بعد از این گل تیم ملی با ترکیب هجومی ، طارمی ، آزمون و جهانبخش و البته با بازی حاج صفی ، شجاعی و کریم انصاری فرد در میانه میدان ، سعی کرد به مسابقه مسلط باشد. تیم ملی موقعیت هایی را هم از دست داد که مهمترینش توپی بود که حاج صفی از دست داد.

در نیمه دوم و دوباره در شروع بازی ، این توسون بود که این بار روی اشتباه توامان بیرانوند و روزبه چشمی به گل دوم رسید. در این بازی رامین رضاییان هم خیلی شاخص نبود.

در نیمه دوم کی روش سعی کرد 6 تعویضش را انجام بدهد. قدوس ، دژاگه ، امید ابراهیمی ، امیری ، گوچی و ترابی به زمین آمدند و جالب اینکه 4 دفاع تیم و دروازه بان در زمین ماندند.  

تیم ملی در این نیمه هم توسط سردار می توانست یک گل صد درصد بزند. 

در دقیقه 91 بازی یک کرنر ،سانتر اشکان و ضربه سر قدوس را ترکیه ای ها برگرداندند و ضربه بعدی از گوچی سبب شد تا دفاع ترکیه توپ را با دست برگرداند و پنالتی و اخراج برای ایران بدست بیاید. تیم ملی در این دقایق توانست بازی را دو بر یک کند.

تیم ملی در یک بازی سخت و در شرایطی که ساده از عمق دفاع جا مانده بود ، استرس را به هوادارانش هدیه داد و با توجه به لغو بازی یونان ، در شرایطی که دیگر کسی تیم را در مسابقات دوستانه تا روز بازی با مراکش نمی بیند ، به اردو در ترکیه ادامه می دهد.

احتمالا انتقادها از فردا اوج می گیرند و باید دید کی روش در زیر این فشار می تواند تیم ملی را دوباره جمع کند؟

البته تیم او نقاط قابل امیدی هم داشت. مثل گوچی ، دژاگه ، امید ابراهیمی و البته قدوس . اگرچه هنوز فشار نبود وریا و سید جلال روی تیم سایه انداخته بود.

4141

 

 

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *