جوانی که وقتش رسیده به او افتخار کنیم

جوانی که وقتش رسیده به او افتخار کنیم


جوانی که وقتش رسیده به او افتخار کنیم

ورزش > فوتبال ملی – علیرضا جهانبخش؛ حالا باید نام او را با افتخار به زبان بیاوریم، فوتبالیستی که آقای گل لیگ هلند شد و امیدوارمان کرد که ایران به زودی نماینده‌ای در یکی از باشگاه‌های بزرگ جهان خواهد داشت.

میثم بهرامی: آقای گلی علیرضا جهانبخش در لیگ فوتبال هلند، اتفاق كوچكی نبود. جهانبخش با این افتخار بزرگ ثابت كرد كه دوباره فوتبالدوستان ایرانی می توانند امیدوار باشند كه یك ایرانی در باشگاهی بزرگ بازی كند. جهانبخش این فرضیه كه «فوتبالیست‌های ایرانی پول را به موفقیت ترجیح می‌دهند»، رد كرد تا هنوز امیدوار باشیم كه هستند بازیكنانی كه سختی می‌كشند تا به موفقیت‌های بیشتر برسند و در راه رسیدن به موفقیت، چند میلیون دلار پول، مسیرشان را عوض نمی كند.
قراردادی كه جهانبخش اولین بار بست آن قدر اندك بود كه كسی باورش نمی شد. در حالی كه امیر عابدینی به شدت تلاش می كرد تا او را به پرسپولیس ببرد اما جهانبخش یك سال فیلم های بازی هایش را به مدیر برنامه ها می داد تا در لیگ های یونان، بلژیك و هلند برایش تیم پیدا كنند. البته شانسی هم كه آورد این بود كه امیر هاشمی مقدم بازیكن سابق استقلال در كنارش قرار گرفت و در حالی كه كار انتقالش را انجام داد، به عنوان یك دلال دنبال این ماجرا نبود.
جهانبخش خودش هم آدم با اخلاقی است و با هم نسلان خودش مثل سردار آزمون، طارمی، رضاییان و عزت اللهی فرق می كند. اصلا آن هیاهوی جوانی را ندارد. آن قدر هم احساسی است كه در ماجرای بیماری مادرش یكی دو بار خطای منجر به اخراج انجام داد كه تنها اشتباهاتش در این چند سال بود.
حالا جهانبخش تبدیل شده به شخصیتی كه ایران دوست دارد داشته باشد. جوانی خوش تیپ و موفق كه وزیر ورزش هم از او تمجید كرد و برایش پیام تبریك صادر كرد.
حتی چهار سال قبل، سیموئز كه خودش یكی از بازیكنان بزرگ فوتبال دنیا بوده و در همان پستی بازی می كرده كه جهانبخش هم در آن بازی می كند، اعتقاد بالایی به جهانبخش داشت و می گفت باید جلوی آرژانتین بازی می كرد كه اگر این اتفاق می افتاد و محور تیم می شد، قطعا الان نمی گفتیم داور با پنالتی گرفتن یا نگرفتن سر ما را بریده است.
او بعد از مهدی مهدوی كیا و علی دایی می تواند كسی باشد كه ایران را صاحب نماینده در تیم های بزرگ كند. بازیكنی است كه دور از حاشیه زندگی می كند و می توانیم به او افتخار كنیم.
43 43

منبع: خبر آنلاین

2 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *