خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد

خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد


خطر در کمین استقلال/ تیم خوب، فدای قراردادهای بد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در نیم‎فصل دوم لیگ برتر، هیچ تیمی بجز ذوب‌آهن اندازه استقلال امتیاز نگرفت. آن‌ها از نیمه پایین جدول، به رده سوم صعود کردند و قهرمان جام حذفی شدند. در گروه مرگ لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین به دور بعد رفتند و در مرحله یک هشتم نهایی، ذوب آهن را شکست دادند. همه چیز در استقلال، خوب جلو می‌رود اما قراردادهای بدی که در ابتدا یا میانه فصل بسته شده می‌تواند همه چیز را خراب کند.

هت‌تریک مامه تیام، قیمت او را هم افزایش داد اما این بازیکن با پرداخت فقط ۲۰۰ هزار دلار می‌تواند از استقلال جدا شود. یعنی در حد مطالباتی که از استقلال دارد. پیشنهادات سنگین عربی و افزایش قیمت دلار، کار باشگاه برای نگه داشتن او را سخت می‌کند. مشکلی که بند فسخ قرارداد عجیب تیام به وجود آورده و به او اجازه جدایی می‌دهد. در کنار او، امید نورافکن هم با داشتن چنین بندی به فکر جدایی از استقلال است. با توجه به پیشنهاداتی که از روسیه دریافت کرده جدایی او تقریبا قطعی به نظر می‌رسد.

قرارداد بازیکنانی دیگری مثل حسین حسینی، مجید حسینی، ووریا غفوری، امید ابراهیمی و سرور جپاروف هم تمام شده و با توجه به فرم خوب آن‌ها، خطر جدایی‌شان وجود دارد. جپاروف پیشنهاد سنگینی از سپاهان گرفته و حتی شایعه توافق اولیه آن‌ها هم مطرح شده است. حسین حسینی، با توجه به نیمکت نشینی در هفته‌های آخر شروط مختلفی برای تمدید قرارداد دارد و قیمت غفوری و ابراهیمی هم قابل مقایسه با فصل قبل نیست.

اگر استقلالی‌ها نتوانند تیام و نورافکن را نگه دارند و جپاروف هم از جمع آن‌ها جدا شود، تیم یکدست و آماده شفر برای رسیدن به دستاوردهای بزرگتر با مانعی جدی روبرو خواهد شد. به خصوص که تمدید با بازیکنان آماده تمدید قرارداد مثل ابراهیمی و غفوری هم نیاز به بودجه زیادی دارد و استقلال برای راضی کردن همه آن‌ها با هم، کاری فوق العاده سخت و بودجه‌ای بسیار زیاد نیاز خواهد داشت. شرایطی که اگر فقط کمی قراردادهای آن‌ها بهتر بسته می‌شد، به وجود نمی‌آمد استقلالی‌ها با خیال راحت از داشتن تیمی آماده به استقبال فصل جدید می‌رفتند.

256 43

 

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *