دلم برای استقلال تنگ می‌شود/ در تیم منصوریان بیشتر اجازه نفوذ داشتم

دلم برای استقلال تنگ می‌شود/ در تیم منصوریان بیشتر اجازه نفوذ داشتم


نورافکن: دلم برای استقلال تنگ می‌شود/ در تیم منصوریان بیشتر اجازه نفوذ داشتم

روزنامه خبرورزشی نوشت: امید نورافكن فصل نسبتاً موفقی را پشت‌سر گذاشت و روزهای خوبی با استقلال داشت تا هم در تیم ملی جایگاه بهتری نزد كی‌روش پیدا كند و هم با هواداران تیمش رابطه‌ای نزدیک‌تر برقرار نماید. او كه در لیست ۳۵ نفره تیم ملی برای حضور در اردوهای تیم ملی است، درباره فصل هفدهم لیگ برتر و برنامه‌های آینده‌‌اش حرف زد. متن صحبت‌های او را می‌خوانید.

فصل هفدهم را چطور سپری كردی؟
شكر خدا فصل خوبی بود. تنها نقطه تاریكش سوم شدن‌مان در لیگ بود. این موضوع باعث ناراحتی‌ام می‌شود وگرنه در دیگر تورنمنت‌ها همواره نتایج خوبی گرفتیم.

فصل قبل سه بار برای استقلال در لیگ گل زدی ولی این فصل یك گل زدی! دلیلش چه بود؟
شرایط بازی كردنم در تیم فرق داشت. در تیمی كه منصوریان سرمربی‌‌اش بود بیشتر اجازه نفوذ داشتم و می‌رفتم و گل می‌زدم اما امسال شفر تأكید داشته كه به جای نفوذ، بیشتر بازی‌سازی كنم. من هم فقط به خواسته كادر فنی عمل می‌كنم.

شفر دقیقاً از تو چه خواسته بود؟
من باید در محدوده میانی زمین متمایل به دفاع چپ و پشت وینگر چپ بازی می‌كردم و هر زمان آقا امید (ابراهیمی) جلو می‌رفت، پشتش را پر می‌كردم. در بازی با نفت هم كه گل زدم موقعیت خوبی نصیبم شد.

سال قبل با ۱۴ بازی ۳ گل زدی، امسال با ۲۴ بازی یک گل! ولی از نظر ماركت فوتبالی قیمتت خیلی بیشتر از سال قبل شد؟
این به دلیل دیده شدن استقلال در آسیا هم بود. البته سال قبل تازه اولین سالی بود كه من خیلی جدی‌تر در تركیب استقلال به میدان می‌رفتم و همان‌طور كه گفتم با اجازه نفوذ بیشتری در میدان بازی می‌كردم ولی امسال تیم به شكلی كار می‌كرد كه من باید در محدوده هافبک می‌ایستادم و بازی را در عرض و طول انجام می‌دادم.

فكر می‌كردی قیمتت این همه رشد داشته باشد؟
این را مدیون استقلال هستم. من به تنهایی هیچ كار خاصی نكردم. مانند همیشه تمریناتم را برگزار می‌كردم و در خدمت تیم بودم اما در آسیا و لیگ برتر وقتی با تیم خوب كار می‌كردم، بهتر دیده می‌شدم. ما امسال در آسیا نتایج خیلی خوبی گرفتیم و این باعث شد تا همه از استقلال حرف بزنند.

در كل فصل را چطور دیدی؟
مسابقات با فشردگی بالایی از نظر رقابتی برگزار می‌شد. شكل تیم‌هایی كه بالای جدولی بودند، مشخص بود و همه می‌خواستند با كوچكترین لغزش دیگر رقبا جای‌شان را بگیرند. در كل فكر می‌كنم اگر ما زودتر به شكل امروزی‌مان می‌رسیدیم، حالا نتیجه‌ای بهتر از سومی را در لیگ می‌گرفتیم. قهرمان جام‌ حذفی شدیم و در آسیا هم به جمع ۴ تیم برتر راه پیدا كردیم. غیر از لیگ عالی كار كردیم.

دوست داری در اروپا بازی كنی؟
خیلی دوست دارم. حس می‌كنم با این كار پیشرفت زیادی در فوتبالم به وجود می‌‌آید. ضمن اینكه وقتی در اروپا بازی كنم هر كس درباره گذشته‌ام بپرسد، می‌گویم من فوتبال را از استقلال یاد گرفتم و آغاز كردم و این برای استقلال خیلی خوب می‌شود. این می‌تواند راه را برای خیلی از استقلالی‌ها باز كند.

مشخص است در كدام كشور توپ خواهی زد؟
هنوز به طور دقیق نه. البته مدیر برنامه‌ام در حال بررسی پیشنهادات است. بلژیک و روسیه دو كشوری هستند كه تیم‌هایی از آن‌جا مرا خواسته‌اند.

باشگاه رضایتنامه‌ات را می‌دهد؟
می‌توانم بابت رضایتنامه‌ام پول بپردازم ولی حتماً این كار را با اجازه باشگاه انجام می‌دهم.

با این حساب فصل بعد دیگر در استقلال نمی‌بینیمت؟
هیچ‌كس از آینده خبر ندارد. فعلاً كه مدیر برنامه‌ام در حال مذاكره با باشگاه است. هم استقلال و هم باشگاه اروپایی.

اگر بروی دلت برای استقلال تنگ نمی‌شود؟
با احتساب دورانی كه در تیم‌های پایه استقلال بودم، الان ۷، ۸ سال است كه برای این تیم و با پیراهن استقلال فوتبال بازی می‌كنم و قطعاً اگر بروم، دلم برای استقلال تنگ می‌شود.

فكر می‌كنی در لیست نهایی جام جهانی‌ باشی؟
این آرزوی من است كه بتوانم همراه تیم ملی به روسیه بروم. در این مدت هم اینقدر تلاش می‌كنم كه به این آرزویم جامه عمل بپوشانم.

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *