مطمئنم حسینی و غفوری به تیم ملی برمی‌گردند

مطمئنم حسینی و غفوری به تیم ملی برمی‌گردند


شفر: مطمئنم حسینی و غفوری به تیم ملی برمی‌گردند

روزنامه خبرورزشی نوشت: چند مسئله مهم وجود دارد كه وینفرد شفر می‌تواند درباره آن‌ها پاسخ دهد‌؛ از لیست جدید ایران و خط خوردن وریا و حسینی بگیرید تا تأكید او روی این موضوع كه مدیریت استقلال باید عملكرد خوب بازیكنان را در زمین ببیند. شفر برایمان خاطراتی از سال‌های حضور در كامرون تعریف می‌كند و با لبخند می‌گوید نسبت به شرایط او در آن تیم، كی‌روش این روزها در بهشت است…

آقای شفر شما اخیراً در مصاحبه‌های خود گلایه می‌كنید كه مدیران استقلال باید عملكرد خوب بازیكنان را ببینند. آیا شما تجربه‌ای در این زمینه داشته‌اید؟
من روزهای خیلی خوبی در تیم ملی كامرون داشتم. حضور در این تیم برای من تجربه بسیار بزرگی بود. بازیكنان خوب بودند و رابطه بین ما بسیار گرم بود، درست مثل چیزی كه الان در استقلال تهران داریم. مشكل بزرگ من این بود كه فدراسیون فوتبال كامرون هیچ‌وقت هیچ پاداشی به بازیكنان نمی‌داد. همان‌طور كه می‌دانید هر تیمی كه به جام جهانی صعود می‌كند، پاداش زیادی از فیفا می‌گیرد. فدراسیون كامرون اما هیچ پاداشی به بازیكنان نمی‌داد و حتی آن‌ها را مجبور می‌كرد برای پروازها از جیب خودشان خرج كنند. در آن مقطع من دنبال مشكلات بودم، خیلی از بازیكنان دل‌سرد شده بودند و حتی می‌گفتند در جام جهانی حاضر نمی‌شوند. من به آن‌ها گفتم این راه حل مناسبی نیست و شما هیچ‌گاه با چنین تصمیمی به خواسته‌های خود نمی‌رسید. یادم هست بازیكنان حتی حاضر نشدند به ژاپن برای جام جهانی بروند و من سه روز با آن‌ها كلنجار رفتم. من به آن‌ها گفتم باید آماده شویم، باید بازی كنیم تا برای جام جهانی آماده باشیم ولی آن‌ها می‌گفتند نه. تأكید داشتند این كار را برای نسل بعدی فوتبال كامرون می‌كنند. این فرآیند سه روز طول كشید تا اینكه بالاخره فدراسیون فوتبال مقداری پول به تیم تزریق كرد تا بازیكنان اصلی راضی به سفر شوند. در راه اما باز مشكلات ما زیاد بود. مثلاً فدراسیون حتی توان مالی برای فراهم كردن بنزین را نداشت تا ما با پرواز مستقیم به ژاپن برویم به همین خاطر ما در تایلند فرود آمدیم. رئیس فدراسیون فوتبال این كشور با كلی احترام شرایط را مهیا كرد تا ما به سمت ژاپن پرواز كنیم.

چه داستان جالبی. بعد چه اتفاقاتی افتاد؟ آخر به ژاپن رسیدید یا نه؟
در نهایت ما ۴، ۵ روز دیرتر به ژاپن رسیدیم. به نوعی بخش زیادی از زمان خود را از دست دادیم. من و بازیكنان مدام در حال جنگیدن با مشكلات غیرفوتبالی بودیم.

این روزها كارلوس كی‌روش هم به برنامه‌ها گلایه دارد ولی یک نفر پیدا كردیم كه وضعش از او بدتر بود!
(خنده) راستش با وضعی كه ما در تیم ملی كامرون داشتیم، الان برای كی‌روش بهشت است. من اخیراً به مركز تمرینی بسیار مجهز تیم ملی رفتم و لذت بردم. از همه مهمتر بازیكنان چیزی كم و كسر ندارند. آن‌ها را دیدم در حالی كه سرشار از انگیزه بودند تا چیز جدیدی یاد بگیرند. این انگیزه را به ویژه در بین بازیكنان استقلال در تیم ملی حس كردم. شاید شما عكس‌هایی دیده باشید. در این عكس‌ها چیزی معلوم نیست ولی من می‌توانم بگویم تیم ملی ایران در وضعیت خوبی برای جام جهانی است. تیم ملی قرار است سفیر ایران در جام جهانی باشد و همه باید پشتش باشند.

همواره یكی از مشكلاتی كه كی‌روش به آن اشاره كرده این بوده‌؛ بعضی‌ها در داخل حامی تیم نیستند ولی شما از روز اول مثبت بودید.
مطمئناً ما حامی تیم ملی ایران خواهیم بود. درباره استقلال چیزهای جالبی برای تعریف كردن دارم. باور نمی‌كنید در این مدت كسانی كه حتی می‌گفتند استقلالی هستند نزد من آمدند و گفتند راهی كه شروع كردیم و در آن پیش می‌رویم را، دوست دارند. همه از بهبود شرایط استقلال راضی هستند و این چیزی است كه همه دوست دارند در فوتبال ایران ببینند. ما همواره باید این حمایت متقابل را به ایران و طرفداران فوتبال نشان دهیم. بی‌شک تیم ملی ایران هم مهره‌هایی دارد كه می‌تواند شرایط خوبی را ایجاد كند و به وضعیت بهتری برسد و تیم ملی با قدرت و اعتماد به نفس در میادین حاضر شود. همان‌طور كه ما این مسیر را شروع كردیم و موفق شدیم، آن‌ها هم می‌توانند در جام جهانی موفق شوند. راستش من برای بعضی بازیكنانم خوشحالم. برای روزبه چشمی خیلی خوشحالم كه نشان داد بازیكن مسئولیت‌پذیری است و همیشه آماده رشد كردن بوده است. سیدمجید حسینی، پژمان منتظری و امید ابراهیمی بازیكنان خوبی برای ما بودند و خیلی خوشحالم در اردوی تیم ملی هستند.

وریا غفوری اما در لیست نیست. این مسئله برای شما عجیب نبود؟ حسینی هم برخلاف پیش‌بینی شما خط خورد.
وریا بازیكن خیلی خوبی است و من اصلاً دلیل دعوت نشدن او را نمی‌فهمم، همین‌طور دعوت نشدن حسینی را. وریا بازیكنی است كه همه توان خودش را در زمین بازی می‌گذارد. او هم دفاع می‌كند و هم در حمله‌ها حاضر است. وریا بازیكنی است كه حتی تلاش نمی‌كند پنالتی بگیرد او دوست دارد بجنگد و در نهایت پاس طلایی را به مهاجمان بدهد. وریا بازیكنی است كه هر مربی در تركیبش به یكی مثل او نیاز دارد. حسینی هم در حال حاضر بهترین گلر جوان فوتبال ایران است اما یک چیز بگویم، من صد درصد مطمئن هستم حسینی و وریا غفوری به تیم ملی برمی‌گردند و نقش مهمی در موفقیت ایران ایفا می‌كنند. نكته مهم این است كه همه بازیكنان كنونی تیم ملی شخصیت خوبی دارند و همه آن‌ها برای موفقیت تلاش می‌كنند. هركدام از آن‌ها ویژگی‌های زیادی دارند. وریا كاملاً در خدمت تیم است و روز به روز بهتر شده و دقیقاً همان بازیكنی است که یک تیم در یک جام نیاز دارد چون برای بردن می‌جنگد. سید هم كه بدون شک بهترین و با استعدادترین گلر حال حاضر بین جوانان است. در نهایت بگویم هر دوی آن‌ها تازه اول راه هستند و فرصت زیادی برای ادامه مسیر دارند.

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *