نمی‌دانستم محکم بازی کردن جرم است/ بعد از قهرمانی جام حذفی برخی از لانه خود خارج شدند

نمی‌دانستم محکم بازی کردن جرم است/ بعد از قهرمانی جام حذفی برخی از لانه خود خارج شدند


قلعه‌نویی: نمی‌دانستم محکم بازی کردن جرم است/ بعد از قهرمانی جام حذفی برخی از لانه خود خارج شدند

روزنامه خبرورزشی نوشت: دومین شكست استقلال با وینفرد شفر در فولادشهر این بار در شرایط كاملاً متفاوت رقم خورد چون هم صعود این تیم به جمع هشت تیم برتر آسیا به خطر افتاد هم چند مصدوم سرشناس روی دست این تیم گذاشت. مصدومانی كه به جدیدترین بهانه برای منتقدان فوتبال ذوب‌آهن و امیر قلعه‌نویی تبدیل شدند تا این بار شكست استقلال با فوتبال محكم ذوب‌آهن توجیه شود. در شرایطی كه عده‌ای از هواداران استقلال در فضای مجازی انتقادهایی از نحوه بازی و افكار تاكتیكی قلعه‌نویی داشتند سرمربی ذوب‌آهن به دفاع از خود و شاگردانش پرداخت. او كه در جریان مصاحبه منتشر شده از قول شاگرد گرجستانی‌‌اش قرار نداشت حرف‌های جالبی زد كه خواندن آن خالی از لطف نیست.

در جریان انتقادها از خودتان قرار دارید؟
كدام انتقادها؟! باز هم بردیم و دوستان شروع كردند (باخنده).

اینكه ولژیانی گفته كادر فنی دستور داده بود جلوی هافبک‌های استقلال محكم بازی كنیم.
خب این حرف بدی نیست. اتفاقاً خود من از سه روز قبل از بازی مدام گفتم براساس آنالیزی كه از استقلال داریم باید به هر شكلی شده ارتباط خط هافبک و حمله حریف را قطع كنیم به همین خاطر برنامه ویژه برای از كار انداختن سه هافبک استقلال داشتیم كه خدا را شكر بازیكنان من بهترین عملكردشان را ارائه دادند. البته باید یک اعتراف صریح در این خصوص داشته باشم.

چه اعترافی؟
اینكه یک سری از دوستان دوباره بعد از قهرمانی استقلال در جام‌حذفی از لانه خود خارج شده و با چسبیدن به استقلال دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستند و با یک سری حرف‌ها ناخواسته بزرگ‌ترین لطمه را به باشگاهی بزرگ همچون استقلال می‌زنند. باور كنید این حرف‌هایی كه مدام بعد از شكست استقلال بر زبان می‌آورند و جوسازی می‌كنند با فرهنگ و فلسفه واقعی استقلال فرسنگ‌ها فاصله دارد. یک سؤال دارم.

چه سؤالی؟
آقای شفر مگر بعد از این بازی هم حرفی زده كه این همه جوسازی شده است؟

نه آقای شفر حرفی نزد اما صحبت‌های ولژیانی بهانه‌ای شد برای انتقاد عده‌ای از هواداران استقلال از تاكتیک تیم شما.
ببینید از قدیم گفتند خدا كند دشمن آدم دروغگو از آب درآید. اول گفتند فخرالدینی، شجاعیان را از قصد مصدوم كرد در حالی كه فیلم بازی نشان داد طفلک داریوش هنگام كنترل توپ به خاطر این پای چپش روی توپ‌ گیر خورد رباط پاره كرد و اصلاً ربطی به میلاد فخرالدینی كه در فاصله یک متری او بود، نداشت. من خودم رباط پاره كردم و خوب می‌دانم این بچه الان چه شرایطی دارد و برایش واقعاً ناراحتم اما بیاییم واقع‌بین باشیم و با افكار طرفداران بازی نكنیم. الان آخر فصل است و همه بازیكنان درگیر سه جام باشگاهی و مسابقات ملی هستند كه همین امر باعث فرسایش بدن‌ها می‌شود كه این موضوع برای ما و استقلال از همه تیم‌ها بدتر هم بود. همین بازی، ما خالد شفیعی را قبل از بازی از دست دادیم چون چه در تمرین چه در بازی برای ما فرقی نمی‌كند و كارمان را محكم انجام می‌دهیم اما نكته اینجاست كه اگر نگاهی به آمار مصدومیت‌های استقلال در این فصل بیندازید، می‌بینید كه اصلاً این مصدومیت‌ها ربطی به ما نداشته و ذوب‌آهن تنها برای رسیدن به هدفش محكم بازی كرده است.

دو برد شما مقابل استقلال حسابی جنجال‌ساز شد.
اصلاً جنجالی در كار نبود و تنها یک عده بعد از مدت‌ها با قهرمانی استقلال در جام‌حذفی سر و كله‌شان در این باشگاه پیدا شد تا دوباره شروع به راه‌اندازی این جوهای رسانه‌ای و مجازی كنند. آدم‌هایی كه نان‌شان در همین فضاسازی و جوسازی‌‌هاست و خودشان خوب می‌دانند كه منظور من چیست! امید ابراهیمی صدمه دید و ۶۰ تا ۷۰ دقیقه در زمین ماند این دیگر به من چه ربطی داشت كه این بازیكن ارزشمند با آسیب‌دیدگی بازی را ادامه بدهد و بیشتر در معرض صدمه‌دیدگی قرار بگیرد؟ خدا را شكر استقلال بهترین كادر پزشكی در ایران را دارد كه من سال‌ها تجربه كار با آن‌ها را داشتم پس اگر بازیكنی آسیب دیده و ۷۰ دقیقه در زمین می‌ماند یعنی كارایی دارد و این دیگر مصدومیتش به تیم مقابل ربطی ندارد.

در یک صحنه شجاعیان روی پای فخرالدینی رفت و با شما هم صحبتی داشت.
در آن صحنه داریوش شجاعیان برای توپ تكل رفت كه در محاسباتش اشتباه كرد تا خطای بدی روی میلاد فخرالدینی رقم بخورد. خدا را شكر میلاد آسیب ندید و داور هم تنها یک کارت زرد به شجاعیان داد كه چون این اتفاق در یک متری من افتاد آمد و عذرخواهی كرد كه به او گفتم برو اشكال ندارد در فوتبال پیش می‌‌آید. می‌توانید از خود این بازیكن هم سؤال كنید و بپرسید به او گفتم اشكال ندارد كه از همین صحنه هم كلی برداشت بد انجام شد. واقعاً نمی‌دانم از این كارها دنبال چه اهدافی هستند. یک بار بردیم گفتند با «بكش بكش» برد، این بار هم بردیم گفتند محكم بازی كردیم، با مصدوم كردن بردیم. واقعاً آدم خنده‌‌اش می‌گیرد و می‌ماند دیگر باید چه كاری انجام دهد. اگر استقلال در دقایق اول كه موقعیت‌های خوبی داشت گل می‌زد و بازی را می‌برد دوباره این حرف‌ها را می‌زدند یا نه؟

مسلماً نه.
حرف من این است در نیمه اول كه خوب نبودیم با یک تعویض تاكتیكی یكی از به قول این دوستان خشن‌ترین نیروها (بوحمدان) را به جای ستاری مدافع چپ استفاده می‌كنیم تا یک هافبک طراح و فانتزی به اسم حدادی‌فر كه خودش تازه از مصدومیت برگشته وارد زمین شود، نمی‌آیند به آن بپردازند و بگویند كار تاكتیكی جواب داد اما می‌آیند و به بازی محكم ما ‌گیر می‌دهند! حتم بدانید اگر یكی از آن سه توپی كه با واكنش‌های دیدنی رشید مظاهری كه جا دارد دوباره از او تشكر كنم گل می‌شد این حرف‌ها زده نمی‌شد بنابراین نباید زیاد آن را جدی گرفت. اتفاقاً این جا یك سؤال پیش می‌‌آید؛ اگر دوستان اعتقاد دارند استقلال بهتر بود پس آن سوپرسیوی كه خودشان از رحمتی مطرح كردند چه بود؟ در نیمه دوم بازی استقلال چند بار به دروازه ذوب‌آهن نزدیک شد؟

قطعاً ذوب‌آهن نیمه دوم بهتر از استقلال بود و در این موضوع شكی نیست.
خدا پدرتان را بیامرزد. استقلال نیمه دوم یک بار هم به دروازه ما نزدیک نشد اما سیدمهدی رحمتی چند واكنش دیدنی داشت كه تیمش را نجات داد از جمله همان صحنه كه دوستان نوشتند سوپرسیو رحمتی. مگر بوحمدان یكی از همان بازیكنان به اصطلاح محكم و خشن ذوب‌آهن نیست. این بازیكن نزدیک به ۷۰ دقیقه دفاع چپ بود و جلوی وریا بازی كرد اما دیدید كه غفوری نه مصدوم شد نه مشكلی برایش پیش آمد. آن هم در شرایطی كه خود وریا هم یكی از كلیدی‌ترین بازیكنان استقلال در آنالیزهای ما بود. گفتم كه آدم‌های فعال در فضای مجازی دنبال سهم‌خواهی از این اتفاقات هستند و من خیلی خوب می‌دانم آن‌ها نه فوتبالی هستند و نه طرفداران واقعی استقلال چون من با استقلالی‌ها زندگی كرده‌ام و خوب می‌دانم آن‌ها از چه فرهنگ و فلسفه‌ای بهره می‌برند.

43503

منبع: خبر آنلاین

2 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *