او به پرتغال مدیون است

او به پرتغال مدیون است


نقد روزنامه‌نگار پرتغالی به رفتار کارلوس کی‌روش: او به پرتغال مدیون است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ژوزه مانوئل دیگو، خبرنگار روزنامه «JN» پرتغال امروز گزارشی درباره کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان و رفتار او در حین بازی با پرتغال نوشت و  کارهای او را دور از ورزش و بازی پاک توصیف کرد.

او نوشت: کارلوس کی‌روش قبل از اینکه ژائو موتینیو وارد زمین بازی شود، او را تعقیب کرد. اما این لحظه متفاوتی بود. در تصویری که ثبت شد یکی از طرفین فقط پرتغالی بود! و دیگری سرباز …. است که می خواهد از حالتی استفاده کند که که مالک آن شرایط نیست.

این خبرنگار پرتغالی در ادامه توهین های خود به سرمربی تیم ملی ایران نوشت: این لحظه که مسئولی خارجی به یک سرباز پرتغالی نزدیک می شود، فقط عکسی از نیاز موقت یا دیوانگی لحظه ای یا از دست دادن کنترل لحظه  ای نبوده است. وقتی کی‌روش موتینیو را بغل می کند. اینجا جمله ای تا ابد ماندگار حک می شود. در این لحظه مربی تلاش می کند تا در روحیات بازیکن ما تحت تاثیر بگذارد و این امر فوتبالی نیست. بدون شک جام جهانی رقابتی مهم و خودنمایی جهانی برای هر دو کشور و بازیکنانش است اما باید در این مسابقات فوتبال پاک و حرفه ای جایگاه بالاتری دارد.

این روزنامه نگار پرتغالی به رفتار کارلوس کی‌روش خرده گرفت و نوشت: اگر سرمربی ایران یک ایرانی یا غیر از پرتغالی بود دیگر اینجا جای بحث درباره رفتارش نبود. برخی از پرتغالی ها با چنین رفتارهایی به دنبال شهرت هستند اما کی‌روش این چنین نیست. او مردی عادی و معمولی نیست چون او یک پرتغالی شناخته شده در جهان است و مربی تیم های ملی مختلفی بوده است؛ پرتغال اصل سرنوشتش را مشخص کرده و محرک اصلی موفقیت او بوده است. او به مرتبه ای رسیده است که به او مدال افتخار ملی پرتغال را دادند. کی‌روش بسیار به پرتغال مدیون است و در نتیجه نباید این رفتار از او سر بزند.

41258

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *