تنها ۲۴ساعت تا پایان اولتیماتوم شفر

تنها ۲۴ساعت تا پایان اولتیماتوم شفر


تنها ۲۴ساعت تا پایان اولتیماتوم شفر

«در همه دوران کاری‌ام این‌قدر مایوس نبودم»

ورزش > لیگ برتر – وینفرد شفر تنها یک روز دیگر منتظر حل مشکلاتش با استقلال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال شرایط عجیب و غریبی دارد. تیم محبوب پایتخت که بر خلاف پرسپولیس محرومیت از فصل نقل و انتقالات نداشته است، ‌پس از شروع توفانی در ابتدای فصل نقل و انتقالات و جذب تعداد زیادی جوان بی نام و نشان برای باشگاه در سال جدید، یکباره به مشکل خورد.
درحالی که صدای هواداران تیم رقیب محروم از نقل و انتقالات از این همه خرید های نصف شبانه در آمده بود، انگار ترمز آبی ها از مسیری نامعلوم کشیده شد. اضافه شدن عضوی جدید به هیات مدیره و ناگهان خاموشی خریدهای باشگاه حساسیت هواداران این تیم را هم به همراه داشت اما همه این ها شایعاتی بدون مرجع رسمی برای استناد بودند.
آنچه اما بیش از هر چیز نمود پیدا کرده ،بی پولی باشگاه است. آنها که باید درآمدهای شان از سوی اسپانسر تامین شود، به محض ورود شفر به ایران با شوکی بزرگ روبرو شدند. پاسپورت سرمربی و سه دستیارش به طور همزمان در فرودگاه امام ضبط شد.
بدهی مالیاتی باشگاه باعث این اتفاق بود.
از سویی دیگر سرور جباروف و مامه تیام هم دقیقا شرایطی مشابه دارند، با این تفاوت که آنها هنوز به ایران نیامده اند تا پاسپورت های شان ضبط شود.
اتفاقی که می تواند چالشی بزرگ را برای فوتبال ایران حتی به وجود آورد چون بر اساس قراردادهای نامبردگان، مالیات ها با باشگاه بوده است و پاسپورت که عالی ترین سند هویتی برای یک مسافر خارجی است، اگر از او گرفته شود، مجازاتی سنگین در هر محکمه ای را به وجود می آورد.
به این مشکل اضافه کنید که استقلال در همه هفته های اخیر حتی یکی از بازیکنان لیست اصلی تیم را هم جذب نکرده است. یعنی تبریزی، دلفی، قلی زاده و ترابی هیچ یک به این تیم نیامدند و اتفاقا چند نفری از آنها به تیم رقیب رفتند که تازه محروم از نقل و انتقالات است.
این خشم شفر را بیش از قبل هم کرده است. اگرچه آبی ها امید دارند در هفته های آتی بتوانند رقمی حدود ۹۰۰ هزار دلار از فیفا برای داشتن ۴ بازیکن در فهرست جام جهانی بگیرند اما مشکل این است که در این بزنگاه تاریخی پول ندارند.
شفر هم از این شرایط خشمگین است. مامه تیام یار کلیدی تیم هم اخیرا با پستی اینستاگرامی برای آبی ها خط و نشان کشیده که اگر مالیاتش پرداخت نشود، دیگر در این تیم نمی ماند.
شفر هم اگر قطعا پاسپورتش دستش بود ، تا به حال مواضع تندتری می گرفت. اما او که فعلا امکان خروج از کشور را ندارد، فردا تاریخ اولتیماتوم یک هفته ای اش به استقلال به پایان می رسد.
او که با صدای بلند به گوش مسئولان تیم رسانده:«هیچ وقت در دوران فعالیت کاری ام این قدر افسرده نبودم.»
به آبی ها هشدار داده است در صورت عدم حل مشکلات خودش ، دستیارانش ، پرداخت مالیات های کادرفنی، تیام و سرور و تکمیل شدن فرآیند تمرینات با تمدید قرارداد یارهای کلیدی باشگاه، طبق بندهای قرارداد، اقدام به فسخ یکجانبه قرارداد و اقدام قانونی علیه برخورد با خود و ضبط پاسپورت های شان می کند. آنها هم مسیر فیفا و هم مسیر دیپلماتیک از طریق سفارت کشورشان را به مسئولان استقلال اعلام کرده اند تا مدیران تیم آبی پوش بدانند شرایط حساس است .
در این شرایط باید دید سید رضا افتخاری و معاون ورزشی باشگاه که با پندار تایم و خریدهای معمولی نیمه شبانه شان حساسیت های زیادی را برای تیم ایجاد کرد، می توانند این مشکل را حل کنند تا استقلال در فصلی که شانس خلق شگفتی در آسیا را دارد از درون نپاشد؟
43 43

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *