توضیح علی دایی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ها به یک رسانه اروپایی

توضیح علی دایی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ها به یک رسانه اروپایی


توضیح علی دایی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ها به یک رسانه اروپایی

روزنامه خبرورزشی نوشت: علی دایی چهره‎ای محبوب و مردمی است. تا چند سال پیش، مخصوصاً در آن سال‌های آخر بازیگری‌اش می‌گفتند دایی مشهور است نه محبوب. او اما آن‌قدر گل زد و بعد آن قهرمانی را با سایپا به دست آورد تا افکار منفی مقابلش زانو بزنند. حالا علی دایی مرز‌های محبوبیت را درنوردیده. او دیگر مثل گذشته‌ها مدام اخم نمی‌کند. چهره‌ای خندان دارد و همواره مثبت حرف می‌زند. حالا مردم ایران هم او را به خود، نزدیکتر از هر زمان دیگری می‌دانند. علی دایی تبدیل به شناسنامه فوتبال ایران شده است. در جهان وقتی حرف از ایران می‌شود، همه اسم او را می‌آورند. برای شبکه چهار سوئد هم این جذابیت باعث شد تا گفت‌وگویی با دایی داشته باشند؛ درباره خودش، فوتبال و همین‌طور غیبت زنان روی سکو‌های ورزشگاه‌های ایران.

علی دایی ابتدا درباره محبوبیتش در ایران می‌گوید: «این مثل یک نعمت برای من است. الان نه تنها محبوبیتم کمتر نشده که بیشتر هم شده و از این بابت بسیار خوشحالم. ما بدون این مردم هیچی نیستیم. دوست دارم تا آخر عمرم خدمتگزار مردم ایران باشم.»

و، اما فوتبال در ایران؟ چیزی که علی دایی این حرف‌ها را درباره‌اش می‌زند: «فوتبال در روح و وجود مردم ایران است. هر بازی‌ای که تیم ملی برده… خب یک شادی ملی در مملکت ما اتفاق افتاده است. فوتبال مردم ایران را به هم نزدیک کرده است. من مطمئن هستم فوتبال ما می‌تواند همیشه نماینده شایسته‌ای برای فرهنگ و ملت ما باشد.»

سرمربی سایپا اما یک اعتقاد دیگر هم دارد، درباره فوتبال: «من مطمئنم با فوتبال می‌توانیم به خیلی چیز‌هایی که با سیاست نتوانستیم برسیم، دست پیدا کنیم. با فوتبال همه چیز امکان‌پذیر است. ما می‌توانیم با فوتبال‌مان فرهنگ و اصالت‌مان را به همه نشان دهیم.»

این روز‌ها یکی از مهم‌ترین مسائل فوتبال ایران غیبت بانوان در ورزشگاه‌هاست. خیلی از رسانه‌های دنیا هم روی این مسئله زوم کرده‌اند. وقتی علی دایی با این سؤال روبه‌رو می‌شود، پاسخ می‌دهد: «خب چیزی که هست در کشور ما فوتبال را با سیاست قاطی می‌کنند. این یک مشکل بزرگ در کشور ماست.»

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *