شفاف‌سازی درباره جشن برترین‌ها را با انتشار رای فردوسی‌پور آغاز کنید

شفاف‌سازی درباره جشن برترین‌ها را با انتشار رای فردوسی‌پور آغاز کنید


شفاف‌سازی درباره جشن برترین‌ها را با انتشار رای فردوسی‌پور آغاز کنید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بحث شب گذشته اولین برنامه نود برای لیگ هجدهم، درباره مراسم برترین های لیگ هفدهم و حاشیه هایش بود. حاشیه هایی که از دیر شروع شدن مراسم تا انتخاب های عجیب غریب در رشته های مختلف و بی نظمی مراسم را دربرمی گرفت. عادل فردوسی پور برای این بخش از برنامه اش با سعید فتاحی به گفت‌وگو نشست اما در پایان گفت که برای اولین بار در طول 20سال اجرای نود از توضیحات او قانع نشده است و نمی تواند قبول کند که این انتخاب ها بدون ملاحظات رنگی بوده باشد. حرف اصلی مجری نود این بود که چرا در انتخاب برترین های لیگ برتر ایران، سازمان لیگ مثل فرانس فوتبال یا فیفا عمل نمی کند و آرا را با اسامی رای دهندگان به صورت شفاف اعلام نمی کند؟

واکنش سازمان لیگ به این گفت‌وگو و اتفاقی که در برنامه شب گذشته نود رخ داد اما شفافیت آرا نبود. مسوولان سازمان لیگ در اقدامی عجیب به جای اینکه راه آسان‌تر را برگزینند و آرا را اعلام کنند، از ورود نهادهای نظارتی به انتخاب برترین های فوتبال ایران خبر داده اند! 

اتفاقی که قطعا فقط اوضاع را پیچیده می کند و دردی از این مشکل دوا نمی کند. شاید تنها راه مسوولان سازمان لیگ همان باشد که عادل فردوسی‌پور شب گذشته درباره اش گفت. انتشار شفاف اسامی رای دهندگان و آرای‌شان. طبق گفته فتاحی این رای گیری از روسای هیات‌ها، سردبیرهای رسانه های ورزشی و سرمربی های تیم های لیگ برتری انجام شده است. لیستی که قطعا آنقدر طولانی نیست که نتوان آن را منتشر کرد. شاید بهترین راه این باشد که این شفاف سازی خیلی زود آغاز شود تا بار این شائبه ها از دوش فدراسیون فوتبال برداشته شود و چه بهتر که این شفاف سازی از خود عادل فردوسی پور آغاز شود. البته اگر این مجری در این رای گیری شرکت کرده باشد و برگه رای هایش را برای سازمان لیگ فرستاده باشد. چون این هم نکته مهمی است که آیا همه کسانی که در این رای گیری شرکت داده می شوند رای خود را اعلام می کنند یا محافظه کاری و ترس از علنی شدن رایشان باعث می شود اصلا برگه رای خود را به سازمان لیگ نفرستند.

 

 

41258

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *