عزیزم من سی ساله مربی هستم!

عزیزم من سی ساله مربی هستم!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر  بعد از تساوی تیمش مقابل پیکان گفت: با وجود تمام مشکلاتی که در چند هفته گذشته داشتیم، شنیدن اخبار بد در اردوی تدارکاتی تیم، لغو بازی دوستانه با حضور هواداران در آلمان که بر خلاف بازی های دوستانه قبلی برابر هواداران برگزار می شد و با وجود تمام اتفاقاتی که رخ داد به تیم خودم برای بازی امروز تبریک می گویم. این بازی اولین بازی ما در حضور هواداران بود. در فصل گذشته که برابر پیکان بازی داشتیم، بازی سخت تری انجام دادیم. سال گذشته گل ابراهیمی با اتفاقات سختی به ثمر رسید اما امروز هیچ توپی روی دروازه ما نیامد. وریا غفوری و علی کریمی در همه تمرینات ما حاضر نبودند و به همین دلیل تعویض شدند. آقایی نیز گرفتگی عضلانی داشت و به همین دلیل تعویض شد. بابت بازیکنان جوانمان یعنی آذری، صیادمنش و آقایی بسیار خوشحال هستم. هر سه بازیکنی که اسم بردم بسیار جوان و با استعداد برای آینده هستند. شما کیفیت و عملکرد آنها را دیدید.  آنها استعدادهای خوبی برای آینده هستند و باید مرتب در تمرین و جلسات آنالیز با آنها صحبت کنید تا کارهایی که باید انجام دهند را یاد بگیرند. از محمد دانشگر نیز تشکر میکنم و به او تبریک میگویم زیرا با وجود یک مصدومیت که باعث شده بود او صد درصد آماده نباشد، بازی خوبی انجام داد.

او در ادامه گفت: از ضربه ایستگاهی که در آخرین دقایق مسابقه به دست آمد خوشحال نیستم و میتوانستیم راه های بهتری را برای گلزنی آزمایش کنیم اما باز هم مشکلی نیست. باید از بزرگترهای تیم یعنی رحمتی، حیدری، منتظری و کریمی تشکر کنم که به جوان ها کمک میکنند. در نشست خبری قبل از بازی و در صفحه شخصی خودم نیز گفتم که حضور هواداران مهم است و گفتم که آنها باید به جوان ها کمک کنند و حالا از آنها تشکر می کنم. در بازی سال گذشته برابر پیکان چشمی شانس آورد که قلم پای او نشکست، در بازی تهران تیام و در بازی امروز نیز آقایی این شاسن را داشتند. این بازیکن شانس آورد که قلم بند داشت و استخوان او خرد نشد. قلم بند او اکنون خرد شده است و تعجب میکنم که چرا داور به بازیکن خطاکار کارت قرمز نشان نداد. در فوتبال مهم بازیکن است و باید سلامتی آنها را حفظ کنیم. این صحبت من علیه داور مسابقه نیست و شاید او آن صحنه را ندیده باشد.
شفر در پاسخ به این سوال که استقلال شبیه به اولین بازی با حضور او در فصل گذشته بازی کرد و نتوانست پاس آخر را بدهد، گفت: این مشکل را داریم و امروز مشخص بود که پاس آخر مهم است. خیلی مهم است که مهاجم و وینگر نیز خوب حرکت کنند تا موقعیت سازی کنند. اواخر مسابقه دو موقعیت خوب به صیادمنش رسید. سخت است اگر بدون پاس بخواهیم ببریم و لازم است همه خوب حرکت کنند تا توپ به بازیکنان برسد. صیادمنش خیلی خوب بازی کرد اما بهتر شد که از اول بازی نکرد. برای بازیکن جوان بهتر است که دیر به زمین بیاید تا اینکه زود تعویض شود. بازیکنان جوان من در گذشته ابتدا اندک اندک به ترکیب اضافه شدند و سپس به تیم اصلی و تیم ملی رسیدند. تیم ما پتانسیل بالایی دارد و بهتر بهتر می شود. ما باید پاس های خوب به مهاجمان بدهیم و ۲ مرتبه این اتفاق افتاد اما موقعیت های ما تبدیل به گل نشد.

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت در ادامه درباره خرید بازیکنان خارجی گفت: من 4-5 هفته قبل لیست بازیکنانم را به باشگاه دادم اما الان هیچکس اینجا نیست. ما دیروز و پریروز با باشگاه صحبت کردیم و مطمئنم دو بازیکن به تیم ما اضافه می‌شوند. بازیکنانی که در السد بازی می‌کنند مانند ژاوی یا گابی قراردادی بالاتر از کل تیم ما دارند.  آماده‌سازی ما در حد استقلال نبود و ما در قبال هواداران مسئول هستیم. از عملکرد تیمم خوشحال هستم زیرا فصل قبل مشکلات بیشتری داشتیم و حریف یک موقعیت هم نداشت. همه بازیکنان با وجود اینکه برخی از آنها در آمادگی کامل نبودند، عالی بازی کردند. برای بازی های آینده باید تیم کاملی داشته باشیم و برای بازی برابر السد باید تیمی در حد این تیم داشته باشیم. مشخص بود امروز که مجبور می شویم بازیکنان را عوض کنیم و تنها ترکیب اصلی مهم نیست و نیمکت نیز به همان اندازه مهم است. ما باید نیمکت خوبی هم داشته باشیم تا شانس ما بالا برود. 20 دقیقه آخر را دیدید و مشاهده کردید که ما موقعیت های خوبی ایجاد کردیم. دو دلیل داشت. دلیل اول حضور مربی آلمانی در ترکیه در کنار ما بود و امیدوارم باشگاه شرایط را برای حضور او فراهم کند. دلیل دوم این است که 5 هفته به بازیکنانم استراحت دادم و شما در نظر بگیرید که فصل گذشته چقدر برای ما سخت بود. در لیگ قهرمانان و لیگ برتر بازی کردیم و تیم ما واقعا خسته بود. همه بازیکنان تمرینات انفرادی با برنامه کادرفنی داشتند و اگر یک هفته زودتر تمرین را شروع می کردیم به مشکل می خوردیم و کار درستی انجام دادیم که به خوبی انجام شد. تمرینی که انجام دادیم و اردوی ترکیه با توجه به ارتفاع متفاوت به تهران به خوبی انجام شد. نمی‌توانستیم در ارتفاع کم تمرین کنیم اما در ارتفاع زیاد بازی کنیم. شنیدم برخی می‌گفتند ما دیر تمرین را شروع کردیم و دیر به ترکیه رفتیم اما در برابر این حرف ها لبخند می زنم. من 30 سال است که مربی هستم.

وینفرد شفر در پایان دربازه اضافه شدن بازیکنانی مثل تبریزی و قربانی به تیم استقلال گفت: خیلی خوشحالم و خوب است که این موضوع را می شنوم. دوباره می گویم که ما بازیکنان جوان و خوبی داشتیم اما زمانیکه مسابقات لیگ قهرمانان فرا می‌رسد، جوانان باید تماشاگر بازی‌های با تجربه‌ها باشند و بیشتر یاد بگیرند. مرتب با مدیرعامل و دستیار ایشان در تماس هستیم و باید بهترین کار را انجام دهیم. استقلال شماره یک است و شماره یک می ماند.

 

41258

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *