قرارداد و توافق ما برای جذب ترابی قطعی و قانونی است

قرارداد و توافق ما برای جذب ترابی قطعی و قانونی است


گرشاسبی: قرارداد و توافق ما برای جذب ترابی قطعی و قانونی است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا گرشاسبی در پاسخ به سؤالی درباره ادعاها و اظهارات مطرح شده از سوی مقامات باشگاه تراکتورسازی در ارتباط با وضعیت نقل‌وانتقلاتی مهدی ترابی، اظهار داشت: ما در وهله اول با توجه به اطمینان خاطری که از صحت و قطعیت جذب مهدی ترابی داشتیم، لزومی ندیدیم که وارد این بحث شویم، ولی با توجه به ادامه بحث‌ها، ابراز نگرانی هواداران عزیز پرسپولیس و طرح سؤال باید بگویم از این بابت نگرانی برای باشگاه پرسپولیس وجود ندارد، چون عقد قرارداد با این بازیکن با کار کارشناسی چه از جهت فنی که توسط کادر فنی صورت می‌گیرد و چه از جهت مسائل حقوقی و قانونی انجام شده و همه چیز رسمی است.

وی ادامه داد: مهدی ترابی یک سال دیگر با سایپا قرارداد داشت و برهمین اساس، طبق موازین آیین‌نامه‌ای و قانونی مذاکره و توافق با وی باید از طریق باشگاه سایپا انجام می‌شد، چون هر اقدامی غیر از این تخلف محسوب شده و نه تنها هر قراردادی با بازیکن را از درجه اعتبار ساقط می‌کرد که حتی به منزله اغفال بازیکن تلقی می‌شد و می‌شود که از نتایج آن محرومیت از نقل‌وانتقالات است. در این ارتباط استثنایی بین باشگاه‌ها وجود ندارد تا تصور شود امکان اقدامات فراقانونی را دارند. از این رو ما کار را در هماهنگی با باشگاه سایپا پیش بردیم که در همین جا باید از حس همکاری موجود نیز یاد کنیم. در نهایت با قراردادی سه جانبه و با توافق دو باشگاه پرسپولیس، سایپا و مهدی ترابی، با توجه به اینکه نمی‌توانیم در نیم‌فصل اول بازیکنی را اضافه کنیم، بر سر انتقال این بازیکن به پرسپولیس در نیم‌فصل دوم توافق کردیم.

گرشاسبی در ارتباط با ادعاها درباره وجود قراردادی دیگر بین این بازیکن و باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: مهدی ترابی در قالب یک قرارداد رسمی به پرسپولیس آمده است. من امیدوارم مشکلی که برای ما حادث شد برای تراکتورسازی به وجود نیاید. این بازیکن تحت قرارداد با سایپا بود و عقد هرگونه قرارداد موازی با بازیکن وقتی تحت قرارداد با باشگاه دیگری است، همان وضعیتی را به وجود می‌آورد که بین ما و باشگاه ریزه اسپور به وجود آمد و هنوز تاوان آن را می‌دهیم. عقد قرارداد با بازیکن تحت قرارداد باشگاه دیگر به منزله اغفال او خواهد بود که می‌تواند حداقل ثمره آن، بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات برای باشگاهی باشد که بدون اطلاع باشگاه مبدا اقدام به مذاکره و توافق با بازیکن می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در خبرها دیدم که مقام‌های رسمی فدراسیون نیز در این باره هشدار دادند. فیفا با مواردی از این دست برخورد سرسختانه‌ای دارد و کمیته تعیین وضعیت بازیکنان از کنار آن نمی‌گذرد. البته ما امیدواریم برای هیچ باشگاهی چنین شرایطی پیش نیاید، چون شرایط سخت و دشواری است که باشگاه تراکتورسازی هم قبل از این، به دلایل دیگری آن را تجربه کرده است. با توجه به تجربه‌ای هم که به خاطر مسائل گذشته در پرسپولیس پشت سر گذاشته شد و ناچار از مدیریت آن بوده‌ایم، ادامه این مسائل را نه برای پرسپولیس که با اطلاع و توافق کامل و رسمی باشگاه فعلی مهدی ترابی اقدام به مذاکره و قرارداد با این بازیکن کرده، بلکه برای دیگران مشکل‌ساز می‌دانیم و البته این را از باب حسن روابط و روحیه‌ای که باید در محیط ورزش وجود داشته باشد، مطرح می‌کنیم وگرنه مسائل داخلی باشگاه‌ها، مربوط به خود باشگاه‌هاست و آن را محترم می‌شماریم. همان‌طور که انتظار داریم این احترام نسبت به پرسپولیس به‌عنوان پرطرفدارترین تیم گذاشته شود.

گرشاسبی در پایان گفت: با وجود محرومیتی که به‌هرحال از قبل با آن مواجه بوده‌ایم و تنگناهای مالی که همیشه وجود دارد، با تلاش بسیار و البته با حمایت هواداران‌مان تلاش کرده‌ایم تا نه تنها آثار سوء را به حداقل برسانیم، بلکه روند رو به رشدی را برنامه‌ریزی کنیم تا نگرانی هواداران‌مان را شاهد نباشیم. طبعاً دوست نداریم طرح مسائلی از این دست باعث تشویش ذهن آنها و دیگر هواداران فوتبال شود که همگی برای ما محترم هستند، چون سرمایه‌های واقعی این فوتبال به حساب می‌آیند.

 

256 41

 

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *