آقای شفر، اینجا آلمان نیست/۶ گل العین را یادمان نرود

آقای شفر، اینجا آلمان نیست/۶ گل العین را یادمان نرود


ماجدی: آقای شفر، اینجا آلمان نیست/۶ گل العین را یادمان نرود

میرشاد ماجدی پیشکسوت استقلال که به تازگی بخشی از مطالبات خود را به باشگاه استقلال بخشیده و با استقلال تسویه حساب کرده است، پیرامون پرونده بدهی ها و مسائل حاشیه ای تیم اظهار داشت: مدیری که سال ها در قسمت مالی و اداری سازمان ها و شرکت ها فعالیت کرده قطعا به موضوع برآورد هزینه ها آشنایی دارد. اینکه استقلال بیشتر به تکاپو افتاد به دلیل فشار ای اف سی بود. در ایران اگر کاری را بکنیم که ای اف سی انجام می دهد تا دو الی سه سال آینده باشگاه بدهکاری نخواهیم داشت. اما ما جسارت این را نداریم که تیم ها را کنار بگذاریم و در نهایت به جریمه مالی بسنده می کنیم. خوشبختانه آقای وثوق احمدی پای حرفش و قوانینی که می دانست ایستاد و با کمک آقای تاج و مسئولین فدراسیون توانستند به حل شدن مشکلات بدهی ها کمک کنند. اما تهدید ای اف سی بحث مدیریت را بیشتر در ایران مشخص کرد و مدیران بهترین راه را در تسویه حساب کردن با طلبکاران دیدند. پیشکسوتان و بزرگان باشگاه با همکاری یکدیگر توانستند بدهی ها را تسویه کرده و یک بازی برد برد را انجام دهند. آقای فتحی در بدترین اوضاع استقلال و به فاصله یک هفته مانده به شروع لیگ جسارت داشت و تیم را به دست گرفت فقط ایکاش که اگر بنا به تغییر مدیریت بود دو الی سه ماه زودتر این اتفاق میفتاد. به نظر من تسویه بدهی ها کار بسیار جوانمردانه ای بود و باید از آن تقدیر کرد.

وی درباره بخشش مقداری از طلب خود گفت: ما سال ها طلبکار بودیم و باز هم خدا را شکر می کنم که مشخص شد من شکایتی از استقلال نکرده بودم و آن آقایی که خودش را زمانی قائم مقام و همه کاره باشگاه می دانست و آسیب زیادی به باشگاه زد از ما شکایت کرد و همان شکایت با گذر زمان مشخص کرد من شکایتی از باشگاه نکرده بودم. مبلغ طلب بنده زیاد نبود و بعد از مذاکرات تا جایی که می توانستم تخفیف دادم البته که تخفیفی که من دادم در برابر دوستان دیگر از جمله آرش برهانی، امیرحسین صادقی، پرویز مظلومی و… چیزی نبود و آنان استقلالی واقعی هستند. اینکه ما پولی از باشگاه دریافت نکنیم نشان دهنده تعصب نیست چون به خودمان و خانواده مان ظلم کردیم اما بخشیدن مبالغ کلان به باشگاه بزرگواری محض بود.

ماجدی در ادامه افزود: تهدید ای اف سی امسال جدی بود و تهدیدوار. اگر باشگاه ها تسویه نمی کردند واقعا از جام باشگاه های آسیا کنار گذاشته می شدند. فقط ایران است که باشگاه های فوتبالش همه دستمزدها را پرداخت نمی کنند. ما باید به یک نظام هماهنگ برسیم که هر باشگاه به اندازه بودجه خودش خرج کند. امیدوارم به جایی برسیم که خود فدراسیون ما پیگیر تسویه بدهی های باشگاه ها و پرداخت کردن قرارداد ها بشود.

مهاجم سالهای دور استقلال درباره پیشنهاد باشگاه استقلال به وی گفت: اکنون مسئولیت بزرگی در آموزش دارم و تمام فکر و ذکرم بر این کار است. اگر در مسائل مدیریتی کلان به بنده پیشنهاد بشود سعی می کنم با آن کار کنار بیایم و مانند تمام آبی پوشان خادم استقلال باشم. اما در مسائل اجرایی به دلیل مشغله شدید کاری فعلا نمی توانم با باشگاه استقلال همکا،ی داشته باشم.

ماجدی همچنین درباره شرایط این روزهای تیم استقلال و کادر فنی عنوان کرد: استقلال امسال مانند سال های گذشته جمع و جور نیست و آنطور که باید و شاید خوب بسته نشده است. هواداران باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند. چه بخواهیم چه نخواهیم موجودی استقلال همینی است که در بازی با السد دیدیم. اگر ما فشار بیاوریم بازیکنان جوان اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و دودش در چشم ما می رود. باید تا نیم فصل حمایت کرد و کنار آمد تا در آن زمان مدیریت نقاط ضعف را تقویت کند.

وی در انتها درباره انتقادها پیرامون شفر گفت: استقلال در هر شرایطی محکوم به بردن است اما شفر با این سن و سال و تجربه نمی تواند با سرمربی جوانی که یک سال شانسی نتیجه گرفته و اکنون به مشکل خورده است مقایسه بشود و این مقایسه غیر کارشناسی است. شفر مربی خوبی است که سال گذشته استقلال را از بحران خارج کرده است. یادمان نرود ما ته جدول بودیم و ۶ گل هم از العین دریافت کرده بودیم. شفر کارکشته است. امسال دستش از لحاظ نیروی انسانی خالی است و خواهشم از دوستان و پیشکسوتان این است که بیشتر به استقلال فرصت بدهند. تیم خوب بسته نشده است. چند نفر از همین بازیکنان در اردوی پیش فصل ترکیه حضور داشتند؟! ما باید ببینیم چه کاشته ایم که منتظر برداشت باشیم. ما چیزی نکاشته ایم پس باید تا نیم فصل صبر کنیم.

 

41258

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *