به بشار گفتم برای باختن آماده باشد

به بشار گفتم برای باختن آماده باشد


رسن: برای همام آرزوی توفیق دارم، جز امروز!/طارق: به بشار گفتم برای باختن آماده باشد

دربی 88 عصر امروز در ورزشگاه آزادی درحالی آغاز می‌شود که سه امتیاز آن برای هر دو تیم از نان شب هم واجب‌تر است. برای استقلال از این جهت که می‌تواند با این برد از روی ریل ناکامی دور شده و برای پرسپولیس از این نظر که قبل از بازی با السد با این برد می‌تواند با روحیه و انرژی صدچندان راهی دوحه قطر شود. قبل از آغاز این دیدار به سراغ عراقی‌های دو تیم رفتیم و دقایقی را درخصوص این دیدار با آنها هم‌کلام شدیم.

 رسن: می‌خواهیم روند بردهایمان را ادامه دهیم

بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس که عصر امروز حضور در سومین دربی‌اش را تجربه می‌کند درخصوص آخرین شرایط تیمش گفت: «بعد از پیروزی مقابل الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا و سپس برد سپیدرود در لیگ برتر در بهترین شرایط روحی و روانی قرار داریم و از هر لحاظ برای بازی عصر امروز آماده‌ایم. با صعود شیرین در آسیا و یک برد دیگر در لیگ برتر با بهترین شرایط به دربی رسیده و می‌خواهیم روال پیروزی‌هایمان را در دربی ادامه دهیم.»

رسن درباره آخرین شرایط آمادگی خودش برای دربی 88 گفت: «در بازی رفت مقابل الدحیل مصدوم شدم و این موضوع کمی برایم آزار ‌دهنده بود. از یک‌سو دست برانکو روی نیمکت خالی است و از سوی دیگر باید تحت هر شرایطی نتایج لازم را بگیریم تا ضمن حفظ روندمان، دل هواداران را هم مثل سابق شاد کنیم. بنابراین تلاش زیادی کردم تا بتوانم هرچه سریع‌تر خودم را به شرایط ایده‌آل بازگردانده و بتوانم کمک حال برانکو و پرسپولیس باشم. الان هم مشکل خاصی ندارم و در‌صورت صلاحدید کادرفنی آماده‌ام تا تیم را در دیدار مقابل استقلال همراهی کنم‌.»

پنجره پرسپولیس بسته است و همین موضوع باعث شده تا این تیم با مشکل کمبود بازیکن مواجه شود، هرچند که برانکو با دست بسته و همین وضعیت نیز انصافا نتایج خوبی کسب کرده و روند این تیم را حفظ کرده است. هافبک عراقی پرسپولیس در این مورد گفت: «البته عده‌ای می‌گویند پرسپولیس به خاطر کمبود مهره در ادامه با مشکل مواجه خواهد شد اما مطمئن باشید این امر اتفاق نمی‌افتد چون همدلی و اتحادی که در پرسپولیس و بین مجموعه تیم وجود دارد هر کمبودی را پوشش داده و می‌تواند عامل اصلی موفقیت‌های‌مان باشد.»

رسن درباره اهمیت دربی 88 یادآور شد: «دربی همیشه حساسیت خاص خود را دارد. عده‌ای می‌گویند شاید دربی را فدای السد کنیم اما حداقل برای من این‌طور نیست. این بازی یک بازی خاص برای هواداران‌مان است و برای من هم اهمیت زیادی دارد. استقلالی‌ها نیز تغییرات زیادی داشته‌اند اما درهر صورت برای ما همیشه حریف قابل احترامی محسوب می‌شوند.»

هافبک پرسپولیس درباره تقابل احتمالی با همام طارق هموطنش در استقلال تاکید کرد: «همام را به‌خوبی می‌شناسم. ما در تیم ملی با هم همبازی هستیم اما اینجا رو در رو باید برای تیم‌های خود عملکرد موفقی داشته باشیم. برای او به‌جز بازی امروز آرزوی موفقیت می‌کنم!» (با خنده)

وی در پایان تاکید کرد: «در جایی خواندم که بازیکن خارجی این دیدار درصورت گلزنی ششمین گلزن خارجی دربی خواهد شد. از سوی دیگر عدد 6 برای هواداران ما یک عدد خاص و نماد باشگاه پرسپولیس به‌شمار می‌رود و خیلی جالب می‌شود که با زدن گل بتوانم به‌نوعی این نماد را هم برای هواداران‌مان زنده کنم. از سوی دیگر من اولین دربی‌ام را بردم و در دومی شکست خوردم و فکر می‌کنم اگر این روند ادامه داشته باشد به‌طور حتم این‌بار نوبت برد پرسپولیس در دربی با من است!»

 طارق: با شکست پرسپولیس ناکامی اخیر را فراموش می‌کنیم

دقایقی نیز با طارق همام که به لیونل مسی عراق معروف است نیز هم‌کلام شدیم. طارق عصر امروز اولین دربی خود را تجربه می‌کند، هرچند که به اندازه‌ای تجربه دارد که حساسیت و هیجان این دیدار روی او تاثیرگذار نباشد و بتواند نمایش ایده‌آل همیشگی‌اش را در ترکیب استقلال به نمایش بگذارد.

حضور این بازیکن نیز مانند هموطنش در ترکیب تیمش قطعی است و از حالا می‌توان در انتظار یک تقابل عراقی جذاب بود.

طارق درخصوص این دیدار و حساسیت‌هایش به «فرهیختگان» گفت: «درباره دربی و هیجان این بازی و اینکه گفته می‌شود با بازی‌های دیگر متفاوت است، از بازیکنان و دوستان صحبت‌های زیادی شنیده‌ام. من به‌تازگی به فضای استقلال اضافه شده‌ام اما زبان فوتبال در همه جای دنیا یکی است و اگر بتوانیم از لحاظ روحی و روانی خودمان را در بالاترین سطح حفظ کنیم قطعا می‌توانیم حرف‌های زیادی در این دیدار خاص داشته باشیم.»

نتیجه این دیدار برای استقلال اهمیت زیادی دارد. استقلالی‌ها بعد از ناکامی در آسیا و کسب نتایج ضعیف در لیگ برتر چشم به سه امتیاز این دیدار دارند تا بتوانند از وضعیت فعلی خارج شوند. هافبک عراقی استقلال در این خصوص گفت: «استقلال به نسبت فصل قبل با تغییرات زیادی مواجه بوده و زمان می‌برد تا به هماهنگی لازم برسد. نمی‌خواهم نتایج‌مان را توجیه کنم اما تغییرات زیاد می‌تواند روند رو به رشد هر تیمی را متوقف کند. ما بازیکنان بزرگی داریم و مهاجمان خوبی مانند تبریزی و باقری را در جمع خود داریم. مطمئن هستم که خیلی زود به هماهنگی مدنظر کادرفنی نزدیک شده و می‌توانیم به امید خدا با نتایجی که می‌گیریم دل هواداران را شاد کنیم.»

وی درباره پیش‌بینی‌اش از این دیدار گفت: «فقط برای پیروزی به میدان می‌رویم. به‌خوبی به اهمیت این دیدار واقف هستم و می‌دانم که این دیدار برای استقلال و هوادارانش یک بازی متفاوت است. مطمئن باشید پا به میدان می‌گذاریم تا با پیروزی در دربی و کسب سه امتیاز آن بتوانیم ناکامی‌های اخیر را فراموش کرده و دوباره به جمع مدعیان برگردیم.»

طارق همام درباره تقابل با هموطنش، بشار رسن گفت: «با بشار در اردوهای تیم ملی عراق زیاد کری می‌خوانیم. این‌بار هم به بشار گفتم برنده دربی ما هستیم و خودش را برای شکست آماده کند! بشار از دوستان خوبم هست و در تهران هم مدام با هم در ارتباط هستیم. با این حال امشب در زمین طی 90 دقیقه بازی به‌جای رفاقت یک جنگ تمام‌عیار با هم خواهیم داشت که امیدوارم درنهایت برنده آن من و استقلال باشیم!»


41258

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *