شایعه تعلیق فوتبال ایران درصورت شکایت استقلال به CAS دروغ است

شایعه تعلیق فوتبال ایران درصورت شکایت استقلال به CAS دروغ است


شایعه تعلیق فوتبال ایران درصورت شکایت استقلال به CAS دروغ است

ورزش > فوتبال ملی – ماجرای احتمال شکایت استقلال به دادگاه بین المللی و شورای حکمیت ورزش شایعات بسیاری به همراه داشته که یکی از آنها احتمال تعلیق فوتبال ایران است!

عرفان حاج بابایی: این شایعه که اگر استقلال به دادگاه بین المللی ورزش شکایت کند ، ممکن است باعث تعلیق فوتبال ایران شود ، یک گذاره اشتباه و دروغ است. اگرچه بر اساس مستندات ارائه شده از سوی کمیته مسابقات ، عدم حضور استقلال در تاریخ مقرر به منزله انصراف از بازی است و در بسیاری از نقاط دنیا بر اساس اساسنامه های شان ، کمیته مسابقات برای چنین پرونده هایی رای مستقیم قطعی می دهد اما تغییر آیین نامه های کمیته مسابقات و انضباطی در ایران سبب شده برای مسابقاتی که به هر دلیل برگزار نمی شود این رکن قضایی باشد که حکم بدهد. اگرچه در آیین نامه خود این مسابقات به صراحت اشاره شده کمیته انضباطی تنها برای مسابقات و اتفاقات دقیقه یک تا 90 شان حق تصمیم گیری دارد و سایر اتفاقات بیرون از محدوده بازی مربوط به این کمیته نیست!
با این وجود این شایعه که استقلال اگر به CAS شکایت کند چون لغو پیش از موعد بازی توسط شورای تامین صورت گرفته پس ممکن است فوتبال ایران به دلیل دخالت سیاسی در فوتبال تعلیق شود ، یکی از هزاران گزاره اشتباهی است که هر بار برای ترساندن اهالی فوتبال ایران از لولوی تعایق استفاده می شود و هر بار سعی می کنند با این شیوه مانع از طرح پرونده های بین المللی شوند و مدام از این ترس در ماست مالی اتفاقات ورزش ایران استفاده می شود.
درحالی که مثلا در این مورد خاص ، شورای تامین بخشی از کمیته امنیتی فدراسیون فوتبال محسوب می شود که تشخیص داده ، برگزاری بازی در آن ساعت با این احتمال که یکصدهزار نفر به ورزشگاه بیایند و بازی برگزار نشود ، کاملا قانونی بوده و اصلا دخالت دولتی نیست.
حالا این استقلال است که باید بتواند مقامات و قضات بین المللی را قانع کند که این پرونده باید حکم به تجدید بازی اش داده می شده یا همان حکم صادره برای مسابقه درست است.

256 41

 

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *