کی‌روش از پرسپولیس خوشش نمی‌آید!

کی‌روش از پرسپولیس خوشش نمی‌آید!


افشین پیروانی: کی‌روش از پرسپولیس خوشش نمی‌آید!

روزنامه خبرورزشی نوشت: یک‌شنبه گذشته و لحظاتی بعد از اعلام لیست تیم ملی، افشین پیروانی با انتشار پستی در صفحه رسمی خود با حمایت از سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، علی علیپور و کمال کامیابی‌نیا عدم حضور این نفرات در فهرست کارلوس کی‌روش را به اختلاف میان سرمربی پرتغالی و برانکو مرتبط دانست و از آن‌ها خواست با سکوت خود به این تیم برای موفقیت کمک کنند و در انتظار روز‌های بهتری بمانند. او که مدت‌هاست سکوت اختیار کرده و مصاحبه‌ای انجام نداده، دیروز بالاخره قفل سکوت خود را شکست و با خبرورزشی گفت‌وگو کرد.

چه شد که آن پست را پس از اعلام لیست جدید تیم ملی منتشر کردید؟
پس از انتشار آن پست از رسانه‌های مختلف با من تماس گرفتند که عذرخواهی کردم، اما الان می‌خواهم بگویم همیشه هم سکوت علامت رضایت یا ندانستن نیست.

یعنی چه؟
در این ۳ سال اخیر شاید نزدیک‌ترین فرد به تیم ملی من افشین پیروانی بودم. خیلی مسائل را از نزدیک لمس کردم و خوب می‌دانم چرا در لیست جدید تیم ملی فقط یک بازیکن از پرسپولیس حضور دارد.

چرا؟ مشکل اختلاف کی‌روش و برانکو است؟
اختلاف با برانکو فقط یکی از دلایل این نادیده گرفتن بازیکنان شایسته پرسپولیس است. رک بگویم کارلوس کی‌روش از تیم پرسپولیس خوشش نمی‌آید!

مگر می‌شود؟
مدت‌هاست شده است و شما خبر ندارید! من می‌دانم این حرف‌هایی که می‌زنم، به ضررم تمام می‌شود، اما نگفتن حرف حق، ظلم است. من حتی اگر در پرسپولیس مسئولیتی هم نداشته باشم، وظیفه خودم می‌دانم از حقانیت تیم محبوبم و بازیکنانش دفاع کنم.

چه شد که عکس ۵ پرسپولیسی را در صفحه شخصی خودتان منتشر کردید؟ فکر می‌کنید این نفرات غیر از علیرضا بیرانوند شایسته دعوت به تیم ملی بودند؟
اینکه یک نفر فقط از پرسپولیس به تیم ملی دعوت شود، نظر سرمربی بوده است، اما تیمی که ۲ سال گذشته قهرمان ایران شده، فقط یک دروازه‌بان باید در تیم ایران داشته باشد؟ شما چرا در مورد صادق محرمی چیزی نمی‌پرسید؟

صادق محرمی لایق دعوت به تیم ملی نبود؟
اتفاقاً من معتقدم صادق محرمی بهترین دفاع راست ۲ سال گذشته فوتبال ایران بوده است.

جداً؟!
بله، حتی معتقدم محرمی با این همه استعداد و توانایی می‌توانست مسافر جام جهانی شود یا در روسیه برای تیم ایران بازی کند، اما چرا این اتفاق برای او نیفتاد؟

شما بگویید.
فقط و فقط، چون صادق در پرسپولیس بازی می‌کرد!

ولی برخی‌ها معتقدند کی‌روش به لژیونر‌ها اعتقاد خاصی دارد و صادق محرمی هم به این خاطر دعوت شد که به اروپا رفته و عضو تیم دیناموزاگرب شده است.
مطمئن باشید صادق محرمی اگر در ایران هم با پیراهن تیمی غیر از پرسپولیس بازی می‌کرد، باز به تیم ملی دعوت می‌شد.

اگر از پرسپولیس جدا نمی‌شد چطور؟
جواب سؤال شما روشن است. همان‌طور که قبل از جام جهانی محرمی به تیم ملی دعوت نشد، اگر در پرسپولیس می‌ماند باز جایی در لیست کی‌روش نداشت. من از شما می‌پرسم صادق محرمی مگر فصل گذشته هر هفته برای پرسپولیس فیکس بازی نمی‌کرد؟

چرا!
مگر جزو بهترین‌های پرسپولیس یا پدیده ۲ سال گذشته این تیم نبود؟

چرا!
پس چرا آن موقع دعوت نمی‌شد؟ در کرواسی که تازه رفته و هنوز کار خاصی انجام نداده است. البته باز هم تأکید می‌کنم صادق محرمی فوتبالیستی باکیفیت و شایسته است که باید زودتر از این روز‌ها ملی‌پوش می‌شد. به نظر من کارلوس کی‌روش با پرسپولیس زاویه دارد و این مسئله را شما می‌بینید در حالی که پرسپولیس بهترین، بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین تیم ایران و آسیاست.

با بازیکنان پرسپولیس که به تیم ملی دعوت نشده‌اند، صحبت کرده‌اید؟
نه، ولی به آن‌ها پیغام دادم و باز هم پیام می‌دهم پوشیدن پیراهن پرسپولیس هم باعث افتخار است. آن‌ها باید برابر الدحیل کولاک کنند و نشان دهند لیاقت فراوانی دارند.

متن جالبی هم برای سیدجلال حسینی نوشتید و حتی از او بابت اینکه زحماتش در تیم ملی نادیده گرفته شده است، عذرخواهی کردید.
به هر حال سیدجلال حسینی بازیکن کوچکی در این مملکت نیست. او بالای ۱۰۰ بازی ملی انجام داده و حداقل دوستان می‌توانستند سیدجلال را دعوت کنند تا در بازی دوستانه با ازبکستان شیک و رسمی از تیم ملی خداحافظی کند.

پیش از این هم گفته می‌شد احتمال دارد این اتفاق بیفتد.
ولی نیفتاد. من تعجب می‌کنم که چرا مدیران پرسپولیس سکوت کرده‌اند؟ دیگر قرار است چه اتفاقی برای بازیکنان یا تیم پرسپولیس بیفتد که نیفتاده است؟ الان باید آقایان از بازیکنان خود حمایت کنند. سیدجلال، انصاری، شجاع، کمال و علی علیپور لیاقت دعوت به تیم ملی را داشتند. البته این نظر افشین پیروانی نیست. هر منتقد دل‌سوز یا فرد بی‌غرضی هم همین اعتقاد را دارد.

به عنوان سؤال آخر؛ پرونده شما در کمیته استیناف به کجا کشیده شد؟
ان‌شاءاالله همه چیز به زودی حل می‌شود.

43503

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *