ارائه خدمات سلامت روان به زائران اربعین

ارائه خدمات سلامت روان به زائران اربعین


علی اسدی معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت افزود: احساس نگرانی و ترس از گم شدن، جدا شدن و جاماندن از کاروانها. خستگی جسمی، وجود بیماری های جسمی و فشار های روانی ناشی از شلوغی و عوامل محیطی  و فشارهای روانی ناشی از این شرایط می تواند منجر به افزایش استرس و اضطراب در زائرین شود.

وی گفت: دراین میان زنان، کودکان و سالمندان ممکن است در شرایط فوق، عوارض روانی بیشتری را تجربه کنند که ارائه خدمات سلامت روان به موقع به آنها از اولویت های دفتر سلامت روان معاونت بهداشت می باشد.

اسدی افزود: از این رو با هماهنگی و برنامه ریزی‌های انجام شده توسط دفتر سلامت روان، سازمان اورژانس کشور و دانشگاههای علوم پزشکی مرتبط در مرزها، تیم های سلامت روان در مناطق مرزی مستقر شدند و با ارائه آموزش ها روانشناختی و خدمات سلامت روان به زائرین عزیز کمک می کنند.

وی گفت: به زائرین عزیز توصیه می شود در صورتیکه هر یک از علائم شامل: نگرانی، استرس، دلشوره و ترس از گم شدن یا جا ماندن از کاروانها، شوکه شدن، کاهش اشتها، بی خوابی یا بد خوابی و تپش قلب را در خود مشاهده کردند به اولین پایگاه بهداشتی مستقر در مناطق مرزی مراجعه کنند.

42237

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *