توضیح هواپیمایی آتا درباره استفاده تجاری از هواپیمای تیم ملی

توضیح هواپیمایی آتا درباره استفاده تجاری از هواپیمای تیم ملی


توضیح هواپیمایی آتا درباره استفاده تجاری از هواپیمای تیم ملی

ورزش > فوتبال ملی – اخیرا یک تصویر از هواپیمای تیم ملی منتشر شده که در این تصویر، مسافران در حال سوار شدن به هواپیما هستند و نشان می دهد هواپیما در حال استفاده در پروازهای عادی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شرکت هواپیمایی آتا درباره این تصویر توضیحاتی داده است که در زیر می خوانید:
شرکت هواپیمایی آتا طی سال های اخیر، با نگاه ملی به عنوان حامی تیم ملی فوتبال ایران وظیفه خود را ایفا کرده است. همان تیم ملی فوتبال ایران که طی چند دهه به دلیل نبود پروازهای چارتر و تعویض پروازهای پی در پی و طولانی دغدغه مالی و فکری داشت. این نگاه ملی، طی ماه های منتهی به جام جهانی، با تمام دغدغه های موجود برای تیم، به یک آبروداری ملی ختم شد. به این معنا که هواپیمایی آتا، برای جلوه بصری بهتر، هواپیمایی که برای پروازهای تیم ملی فوتبال اختصاص داده بود را منقش به طرح ویژه بدنه نمود. این حرکت، باعث شد حضور ایران در مسکو بازتاب جهانی یافته و به یک اقدام ملی قابل تقدیر تبدیل شد.
اما این روزها این خدمت که فارغ از رنگ ها و با نگاه ملی انجام شد، توسط رسانه هایی با امیال رنگی به علامت سئوال تبدیل شده و انگاری که این شرکت هواپیمایی یک فروند هواپیما را تقدیم فدراسیون فوتبال نموده است. معنای بدیهی این اقدام مصداق« آمدیم ثواب کنیم، کباب شدیم» شد.
یعنی در فضایی که نیاز داشتیم، آتا خوب بود، وقتی نیاز برطرف شد آتا به دلیل اینکه یک مجموعه تجاری بوده و باید از پروازهای خود کسب درآمد کند، بد شد. رفتارهایی اینچنین به مرور باعث می شود که مجموعه ها عطای کار را به لقایش ببخشند. سکوت فدراسیون فوتبال هم در این ارتباط باعث تعجب است، نهاد رسمی که سکوتش در جهت منافع رسانه هایی با علایق رنگی است. به معنای بهتر به جای تشکر از‌ این اقدام ملی این‌روزها به زعم عده ای آتا بدهکار شده است.
آنهایی که به تخریب یک شرکت هواپیمایی می پردازند فقط کافی است به این نکات توجه فرمایند، بيست روز خواب یک هواپيما برای رنگ آمیزی و گذشتن از درآمد بیست روزه یک هواپیما، پرداخت هزینه های سرسام آور پرواز خارجی بدون اينكه مجموعه آتا انتظار تبليغ توسط فدراسیون را داشته باشد. مجموعه آتا حتی در برنامه های تبلیغاتی پیش بینی شده نیز حضور نیافته و این اقدام را بر مبنای نگاه وظیفه ملی تلقی نمود.
برخی اين نگاه ملی را با نگاه رنگی خود رنگ آميزی نموده و خدمت يك مجموعه را به كشور، به شکل دیگری تعبیر کرده و آن را زیرسئوال می برند و حتی پا را فراتر گذاشته و در موضوعات باشگاهی نيز خدمت فوق به تيم ملي را بر عليه اين مجموعه اقتصادي فرهنگي ورزشی(هولدینگی که آتا ذیل آن قرار دارد) استفاده می كنند.
و اين فرار رو به جلو باعث گرديده كه اين مجموعه اقتصادی فرهنگی ورزشی حتی بعضاً در موضوعات به حق خود در حوزه فوتبال يا چشم پوشی نموده و یا نتواند از حق خود دفاع نماید.
43 43

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *