توییتر خبرآنلاین خبر داد؛ ورود زنان به استادیوم آزادی با مجوز شورای تامین استان تهران بود

توییتر خبرآنلاین خبر داد؛ ورود زنان به استادیوم آزادی با مجوز شورای تامین استان تهران بود


توییتر خبرآنلاین خبر داد؛ ورود زنان به استادیوم آزادی با مجوز شورای تامین استان تهران بود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی ایران و بولیوی مهمان های ویژه ای داشت. برای اولین بار گروهی از زنان موفق شدند وارد استادیوم شوند و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند. مدتی بود که بحث حضور بانوان در استادیوم مطرح شده بود که با مخالفت شورای تامین روبرو شد اما حالا اکانت توییتری خبرآنلاین نوشته که ورود زنان به استادیوم آزادی با تصویب مجوز شورای تامین استان تهران بوده است. این در حالی است که کلیه مسابقات فوتبال برای برگزاری نیاز به اجازه شورای تامین دارد.

شورای تامین استان نهاد پایین‌دستی شورای امنیت کشور در سطح استانی است که ریاست آن بر عهده استاندار است.
رياست اين شورا با استاندار است و مسئولان شش نهاد ديگر نيز اعضاي آن را تشكيل مي‌دهند. همچنين استاندار اين اختيار را دارد كه بر اساس موضوع مورد نظر دادستان و دادستان انقلاب را براي شركت در جلسه شوراي تامين استان دعوت كند.

ترکیب اعضای شورای تامین شامل استاندار (‌رئیس شورا)، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه در مرکز منطقه و فرمانده سپاه
پاسداران ناحیه مستقر در مرکز استان، رئیس شهربانی استان،  فرمانده ژاندارمری استان (‌بالاترین مقام ژاندارمری در استان)، فرمانده نظامی در استان (‌در صورت وجود)، ‌تبصره – در صورتی که چند نیروی نظامی در استان وجود داشته باشد همه فرماندهان
شرکت خواهند نمود.  سرپرست کمیته انقلاب اسلامی استان (‌در صورت وجود).  مسؤول کل اطلاعاتی در استان، (‌تبصره – استاندار می‌تواند دادستان استان و دادستان انقلاب را برای شرکت در شورای تأمین استان دعوت نماید.) است.

 

همچنین عزت الله ضرغامی نسبت به مواضع اخیر دادستان کل کشور درباره حضور زنان در ورزشگاه مبنی بربرخورد قضایی در صورت ادامه‌یافتن، واکنش نشان داد.

عزت‌الله ضرغامی در توییت خود نوشت: در فوتبال، ورزشکاران نیمه لخت نیستند! حضور زنان در ورزشگاه حریم‌شکنی نیست. کبری و صغری هر دو مشکل دارند. به صورت زنان و خانواده‌هایی که تفریح مناسب ندارند پنجه نکشید! تهدید مدیران ورزش به برخورد قضایی هم شایسته نیست! آیا گناه و خلاف شرع در زندان‌ها، کم‌تر از ورزشگاه‌هاست؟!

 

 

معصومه ابتکار در صفحه شخصی خود در توئیتر به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اشاره کرد و نوشت: «حضور زنان در ورزشگاه منع قانونی ندارد. دولت در اجرای سیاست ریاست محترم جمهوری برای تحقق مطالبات زنان در ابعاد مختلف از جمله حضور زنان در ورزشگاه‌ها تمهیدات لازم را انجام می‌دهد.»

 

 

256 43

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *