معادله چندمجهولی دستیاری شفر در استقلال

معادله چندمجهولی دستیاری شفر در استقلال


معادله چندمجهولی دستیاری شفر در استقلال

ضعف مشهود آبی‌ها از زمان رفتن ساناك

عرفان حاج‌بابایی: همه چیز از روزی شروع شد که ساناک دیگر به ایران برنگشت. مربی اهل چک تیم استقلال که با حضورش در کنار شفر انقلابی در این تیم به پا کرد و خیلی ها اوج گرفتن استقلال در نیم فصل دوم را به برنامه های تمرینی و استراتژی های او ربط می دهند.

بیماری یا هرچیز دیگر، ساناک را برای همیشه از نیمکت استقلال دور کرد و این آغازگر چالشی بود که در ابتدا چندان هم جدی به نظر نمی رسید.

با رفتن ساناک، شفر در کنار کولی و بیژن طاهری تمرینات استقلال را برگزار کرد و به دنبال جانشین خاصی برای مربی چاق استقلال نرفت. با شروع لیگ اما ضعف های استقلال نمایان شد و کارشناسان آن را بی ربط به غیبت ساناک ندانستند.

مدیران استقلال بارها و بارها بر این نکته تاکید کرده اند که تا الان هیچ درخواستی از سوی شفر برای اضافه شدن یک مربی جدید وجود نداشته و اگر چنین درخواستی مطرح شود، آن ها حتما اقدام خواهند کرد. خود شفر هم تاکنون موضعی خاص و جدی در قبال حضور فردی جدید روی نیمکت آبی ها اتخاذ نکرده و مشخص نیست که آیا به بودن یک دستیار جدید نیاز دارد یا نه و اگر آری، آیا در بین گزینه های خارجی دنبال گزینه مناسبی می گردد یا خیر؟

نام های ایرانی جذابی هم این اواخر در لیست دستیاران احتمالی شفر مشاهده می شود. به غیر از فرهاد مجیدی و محمد تقوی که چه فصل قبل و چه این فصل، پای ثابت این لیست بوده اند و البته به نیمکت داغ استقلال هم راهی پیدا نکردند، این روزها نام مجتبی جباری و امیدرضا روانخواه هم شنیده می شود. روانخواه که خیلی زود اعلام کرد به استقلال نخواهد آمد اما ماجرای جباری هنوز ادامه دارد.

وینفرد شفر چندی پیش نسبت به حضور جباری ابراز تمایل کرده بود و طی مدت اخیر هم امیرحسین فتحی،مدیرعامل استقلال، به دیدار 8 محبوب آبی ها رفته است. دیداری که البته خود فتحی می گوید ربطی به حضور او در کادرفنی باشگاه نداشته است.

جباری محبوبیت بالایی بین استقلالی ها دارد اما کم تجربگی او در بحث مربی گری شاید او را با چالش هایی جدی در استقلال مواجه کند و شاید همین عامل هم در نهایت مانع حضور او روی نیمکت تیم مورد علاقه اش شود.

در نهایت هر اتفاقی که رخ دهد، بر کسی پنهان و پوشیده نیست که این مسئله بیش از اندازه و ظرفیت خود، انرژی و وقت و توان استقلالی ها را به خود مشغول کرده است و در این میان هم تنها کسی که دارد ضربه می خورد، خود استقلال است که نیرویی کارآمد چون ساناک را از دست داد و جانشین مناسبی هم برای او پیدا نکرد.

 

254 41

منبع: خبر آنلاین

7 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *