آمادگی ۴۵۸ نیروی انسانی راهداری اردبیل برای زمستان

آمادگی ۴۵۸ نیروی انسانی راهداری اردبیل برای زمستانبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علی رحمتی با بیان اینکه  راهداری استان اردبیل در زمستان امسال با بیش از ۲۰۰دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در خدمت مردم استان خواهد بود افزود: ۵۱ دستگاه ماشین پس از عید نوروز به صورت قراردادی در محورهای استان مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به بارش برف در محورهای استان تصریح کرد: باتوجه به اطلاعیه صادره از هواشناسی استان در هفته گذشته، از ۴۸ساعت پیش اکیپ‌های راهداری در محورهای صائین و الماس مستقر هستند.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل گفت: در ۱۲ساعت گذشته محورهای صائین، اسالم، حیران و به شکل محدودتری جاده مشگین‌شهر برف‌روبی شده است.

رحمتی افزود: تا پیش از بارش‌های ۱۲ساعته گذشته، طی هفته‌های گذشته در ۲۰۳ محور برف‌روبی در مسیرهایی چون گردنه صائین و الماس انجام شده بود.

عضو کمیسیون ایمنی راههای استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل ۶هزار و ۳۷۲کیلومتر راه دارد که ۴هزار و ۷۶۸ کیلومتر راه روستایی است و با آغاز بارش‌ در کلیه محورها، اکیپ‌های راهداری حضور ۲۴ساعته خواهند داشت تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲راهدارخانه در راه‌های استان وجود دارد که ۹ باب آن ثابت و مابقی به صورت سیار هستند.

ویگفت:‌ از استان‌های زنجان و آذربایجان شرقی(سراب) ۱۴هزار تن نمک خریداری شده است که بیشتر محموله به آشیانه منتقل شده و پس از انتقال به دپو با افزودن ۱۵ تن ماسه، در صورت بارش برف بدون فوت وقت در راه‌ها نمک‌پاشی صورت خواهد گرفت.

رحمتی بیان کرد: بر روی ماشین‌آلات زمستانی راهداری تعمیرات اساسی در طول یکسال گذشته انجام شده است و راهداری با ۴۵۸ نیروی انسانی برای زمستان امسال آمادگی کامل دارد که با بارش برف اولویت راهداری راه‌های اصل و شریان‌ها خواهد بود و پس از فراغت از این محورها راه‌های روستایی بدون فوت وقت باز خواهند شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل باتوجه به عدم تخصیص اعتبارات استانی بیان کرد: با وجود قیمت‌های فعلی بازار خرید ماشین‌آلات سخت شده است، اما توانستیم با کسب اعتبارات سازمان راهداری تعداد ماشین‌آلات سبک را افزایش دهیم و به هر شهرستان باتوجه به موقعیت جغرافیایی ماشین‌آلاتی اختصاص دهیم ضمن اینکه تعدادی ماشین‌آلات مجهز در حال خرید توسط سازمان راهداری استان است و اگر نوسانات خاصی در بازار رخ ندهد تا یک ماه آینده به‌کارگیری خواهند شد.

عضو شـــــــــورای اداری استان اردبیل با اشاره به قدمت بالای ماشین‌آلات راهداری گفت: متأسفانه بیشتر ماشین‌های راهداری بالای سی سال هستند و حتی ماشین برف‌روبی در اختیار داریم که نزدیک به ۴۰سال است که از عمر فعالیت این دستگاه می‌گذرد اما به ناچار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رحمتی از مردم عزیز استان خواست باتوجه به ایام زودرس زمستان، در صورت سفر حتما با تجهیزات زمستانی تردد کنند و پیش از آغاز سفر از طریق سامانه 141 و مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل محورهای مورد نظر خود را چک کرده، قبل و در حین سفر به هشدارها و توصیه‌های پلیس راه و راهداری توجه ویژه‌ای داشته باشند.

46

منبع: خبر آنلاین

4 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *