تیم‌های متخصصی از زنجان و لرستان به کمک کرمانشاهی‌ها رفتند

تیم‌های متخصصی از زنجان و لرستان به کمک کرمانشاهی‌ها رفتندصارم رضایی افزود: در نخستین محموله امدادی شامل ۳۰۰۰ بطری آب‌ معدنی به همراه ۴۰۰ چادر اسکان اضطراری از سوی جمعیت هلال‌ احمر لرستان برای زلزله‌زدگان کرمانشاه ارسال شد.

وی بیان کرد: علاوه بر اقلام امدادی ۱۱ تیم امدادی شامل تیم‌های آواربرداری و اسکان اضطراری به همراه تیم آنست با تجهیزات کامل جهت کمک‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعزام شدند. رضایی گفت: تمامی امدادگران، نجاتگران و شعب جمعیت هلال‌ احمر لرستان نیز در آماده‌باش کامل قرار دارند و این جمعیت آمادگی خدمات گسترده‌تر به هم‌وطنان زلزله‌زده را دارد.

اعزام تیم‌های ارزیاب از زنجان به کرمانشاه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از اعزام تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال‌احمر استان به منطقه زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

شهرام میرزایی اظهار کرد: ساعت ۲۰ یکشنبه شب زلزله‌ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر عمق ۵ کیلومتری کرمانشاه را لرزاند. این زمین لرزه در ۲۷ کیلومتری گیلان غرب، ۳۲ کیلومتری سر پل ذهاب و ۳۳ کیلومتری قصر شیرین رخ داده است. این مسئول ادامه داد: تیم‌های واکنش سریع، آواربرداری، اسکان و آنست نیز با همه تجهیزات آماده‌باش هستند و در صورت نیاز بلافاصله به منطقه اعزام می‌شوند.

وی با تاکید بر این که به محض اعلام نیاز سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، نیروهای عملیاتی به منطقه اعزام خواهند شد، افزود: در حال حاضر همه نیروهای عملیاتی شعب جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در آماده‌باش کامل هستند.

6060

منبع: خبر آنلاین

4 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *