در قم؛ دومین نکوداشت آیت‌الله موسوی اردبیلی (ره) برگزار می‌شود

در قم؛ دومین نکوداشت آیت‌الله موسوی اردبیلی (ره) برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین در قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا یوسفی، پیش از ظهر امروز در نشست خبری دومین همایش نکوداشت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی (ره) که در محل تالار گفت وگوی دانشگاه مفید قم برگزار شد، اظهار داشت: دومین همایش نکوداشت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی(ره)، روز پنجشنبه ۸ آذرماه ۹۷، و از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰، در تالار اجتماعات دانشگاه مفید قم برگزار می شود.

دبیر علمی دومین همایش نکوداشت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی(ره)، افزود: این همایش با محوریت موضوعات حقوقی، سیاسی و اقتصادی (آزادی عقیده و ارتداد، استقلال قوه قضائیه و مسئله فقر) برگزار می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه مفید قم، با اشاره به برگزاری همایش سال گذشته، گفت: سال قبل اولین مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی(ره) برگزار شد و در آن از چند کتاب در خصوص زندگی نامه و شخصیت این عالم بزرگ رونمایی شد. 

وی با بیان اینکه نکوداشت از یک شخصیت، دنبال کردن دغدغه های آن شخص است، گفت: امسال سعی نمودیم مراسم بزرگداشت ما علمی تر برگزار شود و علاوه بر دغدغه های حضرت  آیت الله موسوی اردبیلی(ره)، به مسائل مبتلا به و روز جامعه نیز پرداخته شود و بتواند برای جامعه مفید واقع شود. 

حجت الاسلام و المسلمین یوسفی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئله فقر از مشکلات دامنه دار بشر است و حضرت آیت الله موسوی اردبیلی(ره) در سخنان خود همیشه بر این موضوع تأکید داشتند و نیز با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی، لذا در این همایش به این موضوع هم پرداخته خواهد شد.

دبیر دومین همایش نکوداشت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی افزود: بدین منظور از حدود ۵۶ شخصیت علمی نظر خواهی شد و حدود ۴۰ موضوع به دست آمد که در نهایت تصمیم بر آن شد تا این  نکوداشت بر سه محور آزادی عقیده و ارتداد و جایگاه و استقلال قوه قضاییه برگزار شود. 

حجت الاسلام و المسلمین یوسفی با بیان اینکه در این همایش از شخصیت های علمی بسیاری دعوت به عمل آمده، عنوان کرد: در این مراسم علاوه بر آیت الله علوی بروجردی و آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی، حجت الاسلام یونسی معاون رئیس جمهور، حجج اسلام سید جواد ورعی و رهایی عضو هیئت علمی دانشگاه مفید سخنرانی خواهند کرد. 

وی به بسته حمایتی دولت اشاره کرد و تصریح کرد: احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص درهمایش توضیح خواهد داد و وحید محمودی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در خصوص فقر سخنرانی خواهد داشت.

دبیر دومین همایش نکوداشت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی گفت: این همایش روز پنجشنبه ۸ آذر ماه ۹۷ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ در تالار اجتماعات دانشگاه مفید قم برگزار می شود.

46

منبع: خبر آنلاین

4 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *