نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدند

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدندعلی نجفی خوشرودی در توضیح جلسه امروز (سه‌شنبه، ۲۹ آبان) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این جلسه با حضور وزیر دفاع برای پاسخ به سئوال تعدادی از نمایندگان برگزار شد.

وی افزود: سئوال اول را آقای کاتب نماینده گرمسار مطرح کرد مبنی‌بر این‌که جاده‌ای در منطقه خُجیر در اطراف تهران وجود دارد و چرا محدودیت‌هایی برای روستاییان و اهالی آن منطقه ایجاد شده است؟ پاسخ وزیر این بود که آن جاده در منطقه نظامی و دارای شرایط خاصی است. لذا در عین توجه به این شرایط و ملاحظات نهایت همکاری و کمک را به مردم خواهیم داشت تا مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

نجفی ادامه داد: علی‌رغم این توضیحات، آقای کاتب از پاسخ وزیر دفاع قانع نشد و در نهایت قرار شد کارگروه مشترکی برای بررسی بیشتر این مساله تشکیل شود.

نجفی گفت: سئوال بعدی مربوط به آقای رحیمی نماینده تهران و ۲۶ نماینده دیگر بود مبنی‌بر این‌که فیلمی که آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد در جریان طرح سئوال از آقای ظریف در صحن مجلس در خصوص موضوع آقای دُری اصفهانی منتشر کرده است، قبل از آن در کمیسیون امنیت ملی به نمایش گذاشته شده بود که در آن جلسه تاکید شد این فیلم محرمانه است؛ موضوعی که آن زمان از سوی اطلاعات سپاه بیان شد. سئوال این نمایندگان آن بود که چطور این فیلم علی‌رغم محرمانه بودن، منتشر شده و عوامل دسترسی به این فیلم چه کسانی بودند؟ آقای وزیر پاسخ‌ها را ارائه کرد ولی در نهایت آقای رحیمی قانع نشد و قرار شد پیگیری‌های بعدی انجام شود.

وی با اشاره به سئوال خانم چنارانی نماینده طرقبه از وزیر دفاع، گفت: این سئوال ناظر به عملکرد شرکت‌های تابعه وزارت دفاع بود که بعد از پاسخ‌های وزیر دفاع، یک‌ماه به وزارت دفاع فرصت داده شد تا گزارش کامل‌تری را ارائه کند و بعد نماینده سئوال‌کننده نظرش را بگوید.

2929

منبع: خبر آنلاین

6 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *