امیر دریادار خانزادی: تحریم‌ها را زیرپا گذاشته و روی پای خودمان ایستادیم/خفت طی این چهل سال نصیب آمریکا و همپیمانانش شده است

امیر دریادار خانزادی: تحریم‌ها را زیرپا گذاشته و روی پای خودمان ایستادیم/خفت طی این چهل سال نصیب آمریکا و همپیمانانش شده استامیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه دوشنبه ۱۲ آذر در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم تهران که در ستاد نداجا برگزار شد، اظهارداشت: بسیار خرسندم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی روز حماسه ایثار و فداکاری همکارانم در عرشه ناو موشک انداز پیکان میزبان شما عزیزان هستم.

وی ادامه داد: گاهی که به پشت سر نگاه می‌کنیم چهل سال شکوه و افتخار و عظمت را شاهد هستیم که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دوشادوش ملت عزیز ایران و همگام با انقلاب آن را خلق کرده است؛ چهار دهه حرکت پیوسته و پیش رونده به سوی تحقق آرمان های انقلاب اسلامی.

اهم سخنان امیر دریادار حسین خانزادی بدین شرح است:

* دهه اول انقلاب زیر بار فشارهای مختلف مانند ترور، ناامنی و تحریم آغاز شد. هنگامی که این ابزار نتوانست ملت ایران را در مسیر استقلال و آزادی و تکیه بر جمهوری اسلامی متوقف کند جنگ نیابتی را به ملت ایران تحمیل کردند. جنگ با تایید و حمایت آمریکای جنایتکار و همپیمانان اروپایی او و با حمایت ایادی منطقه ای استکبار جهانی در حالی به جمهوری اسلامی تحمیل شد که هنوز بسیاری از ساختارهای حکومتی مانند اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی شکل گرفته بود.

*برای اولین بار در تاریخ ایران سیلی محکمی به دشمنان زده شد و حماسه هفتم آذرماه در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس برگ زرینی در کارنامه پرافتخار نیروی دریایی ارتش است مقاومت ۳۴ روزه تکاوران دریایی در خرمشهر، عملیات مروارید و نابودی نیروی دریایی دشمن و سکوهای نفتی و اسکورت موفق ده‌ها فروند کشتی تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران همگی گواه این شکوه و افتخار است.

*دهه دوم انقلاب زیر بار تحریم ها در شرایطی برای نیروی دریایی سپری شد که برای تامین قطعات و تداوم حضور در دریا نیازمند بیرون بودیم اما با تلاش بی وقفه به تجهیزات موجود بسنده کردیم. در عمر انقلاب هیچ کشوری حاضر به همکاری با ما نبود. در آن شرایط آموختیم که باید روی پای خود بایستیم و حاضر نشدیم هیچ امنیت عاریه ای را بپذیریم. تحریم‌ها را زیرپا گذاشتیم و خودمان ساختیم. با اتکا به ظرفیت‌های ملی نیروهای انسانی را با بهره گیری از آموزه های دینی و انقلابی خودمان تربیت کردیم. نسل انقلابی را طوری تربیت کردیم که با عزت و افتخار و با ایمان، شجاعت و دانش به صورت حرفه ای در دریا حضور داشته باشد.

*دهه سوم انقلاب با خیز بلند نیروی دریایی برای ساخت تجهیزات دفاعی مورد نیاز آغاز شد؛ جماران، دماوند، ناوهای موشک انداز، زیردریایی های کلاس غدیر و هر آنچه برای حضور با اقتدار در دریا لازم بود را خودمان ساختیم و به نیروی دریایی اقیانوسی تبدیل شودیم.

*مبارزه با دزدی دریایی را بطور کاملا مستقل و در غربت کامل هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور برای دستیابی به امنیت و آزادی کشتیرانی با جدیت انجام دادیم و تا امروز ۵۸ ناوگروه رزمی را به منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن اعزام کردیم؛ آن قدر موفق بودیم که جامعه جهانی نتوانست تقدیرمان نکند. سازمان جهانی دریانوردی تقدیرنامه هایی را پیاپی و به نام نا شکن های ایرانی صادر کرد.

*دهه چهارم انقلاب مملو از اقدامات بدون توقف و سازندگی بود. پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم. تمدن دریایی ایران اسلامی را احیا کردیم. چرخه های قابلیت سازی را در مکان شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت دریایی ایران اسلامی را برای دستیابی به امنیت جمعی در منطقه میسر می‌سازد.

*در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی زیردریایی غدیر ۹۵۵ نسل جدید زیردریایی تاکتیکی کلاس فاتح و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب ملحق می نماییم و در پی آن ناوشکن دنا و برای باری دیگر ناوشکن دماوند پس از احیا تا چند ماه آینده به نیروی دریایی ملحق خواهد شد. کجایند یاوه گویان که ببینند زیر تحریم‌های مضحک شان نهال انقلاب اسلامی تنومند گشته است . آنها نفهمیدند که ما باور داریم وعده الهی حق است و امروز با بیداری اسلامی در منطقه که الهام گرفته شده از حرکت رو به رشد ملت ایران است در سرازیری افول افتاده اند.

* بی آبرویی و خفت چیزی است که طی این چهل سال نصیب آمریکا و همپیمانانش شده است و عظمت و شکوه و افتخار نتیجه ایستادگی و ایثار و از خود گذشتگی ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح است. امروز پرچم پرشکوه ایران اسلامی بر عرشه ناوشکن های ایران در عرصه اقیانوسها در اهتزاز است و افتخار میکنیم که مظهر اقتدار ملت ایران در دریا هستیم.

*چهل سال گذشت و امروز نسل انقلاب فرزندان و سربازان ولایت ، آنهایی که در گهواره ها بودند اکنون سرپنجه ها هستند و انگشتان آنها بر روی ماشه است. فرزندان جسور ایران اسلامی با اقتدار و با صلابت در دریا حضور دارند تا دشمن حتی فکر تجاوز به مرزهای ایران اسلامی را به ذهنش خطور ندهد. این شکوه و افتخار و عظمت و استقلال را مدیون انقلاب و ملت بیدار و در صحنه ایران اسلامی هستیم و با مشت محکم ایستاده ایم تا پاسخی دردآور برای دشمنان ملت و نظام در دریا باشیم.

*این همه شکوه و افتخار قطعاً در سایه همکاری دوستان و همسایگان خوبمان محقق شده است و نوید بخش صلح و دوستی و امنیت جمعی برای منطقه و جهان است. با افتخار دستان گرم و قابل اعتماد دوستان و همسایگان مان را برای توسعه تعاملات و تلاش هماهنگ و احترام متقابل به منافع جمعی می فشاریم.

2929

منبع: خبر آنلاین

12 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *