انجام موفقیت آمیزعمل تعویض مفصل ران در بیمارستان سیدالشهداء(ع) فارسان

انجام موفقیت آمیزعمل تعویض مفصل ران در بیمارستان سیدالشهداء(ع) فارسانبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا،   دکتر محسن صادقیان افزود: این بیمار به دنبال زمین خوردگی دچار شکستی گردن استخوان فمور شده بود که با حضور دکتر کشاورز متخصص ارتوپدی و کامل بودن تجهیزات اتاق عمل ارتوپدی بیمارستان، عمل جراحی درمرکز درمانی شهر فارسان انجام و بیمار نیازی به مراجعه به مرکز استان یا استانهای همجوار نداشت.

وی ادامه داد : بیمار از ۲۴ ساعت قبل در بیمارستان جهت انجام مراقبتهای قبل از عمل جراحی بستری شد و عمل جراحی وی به مدت یکساعت بطول انجامید.

به گفته وی، در این عمل سر استخوان فمور که شکسته بود به اضافه گردن استخوان را بیرون ‌آورده و محلی که خالی مانده بود را با استفاده از سیمان و پروتز پر نمودند، یعنی همان ایجاد پروتز مصنوعی در لگن انجام شد.

وی همچنین ادامه داد: این بیمار به دلیل سن بالا و بیماری‌های دیگری که داشت تحت بی‌حسی از کمر به پایین (اسپاینال) قرارگرفت و عمل جراحی بای پولار بر روی وی انجام شد و بعد ازپایان یافتن عمل بیمار مجدداً به بخش جراحی جهت مراقبتهای بعد از عمل منتقل شد و در حال حاضر بیمار با حال عمومی خوب و مناسب تحت مراقبت و درمان می باشد.

دکترصادقیان خاطر نشان کرد: عمل تعویض مفصل کامل ران (توتال) قبلاً در بیمارستان سیدالشهداء فارسان انجام شده است ولی عمل بای پولار (تعویض مفصل نیمه لگنی) برای نخستین بار است که در این بیمارستان انجام می‌شود.

رئیس بیمارستان سید الشهداء فارسان در پایان، انجام چنین عملهای جراحی در این بیمارستان را از نقاط مثبت اجرایی شدن برنامه تحول نظام سلامت دانست و افزود : با اجرایی شدن این برنامه مشکل بسیاری از بیماران حل شده است چرا که پیش از این چنین بیمارانی مجبور به مراجعه به مراکز درمانی دیگر استانها و انتظار طولانی مدت برای  دریافت نوبت بودند، ولی در حال حاضر با حضور پزشکان متخصص و تجهیزات لازم و شرایطی که در این مرکز فراهم شده است این بیماران می توانند خیلی راحت و بدون دغدغه و با یاری خداوند سلامتی خود را بدست آورند.

46

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *