ایران چقدر نفت به کشورهای آسیایی صادر می کند؟

ایران چقدر نفت به کشورهای آسیایی صادر می کند؟آرویترز با اعلام این خبر افزود: واردکنندگان عمده آسیایی نفت ایران از قبیل چین ، هند ،ژاپن و کره جنوبی حدود۶۶۸ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده اند، که این رقم  ۷/۱۲ درصد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته  است.

این در حالی است که طبق آمارها کره جنوبی در نوامبر برای سومین ماه پیاپی واردات نفت خود را از ایران به صفر رسانده است که البته ژاپن نیز همین رویه را در پیش گرفته است. گفتنی است هند نیز در ماه نوامبر تنها ۹ میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرده است که ۴۰ درصد کمتر از ماه اکتبر می باشد.

البته این موضوع را باید در نظر بگیریم که صادرات نفت ایران در ماه دسامبر نسبت به نوامبر افزایش داشته باشد چراکه هشت کشور وارد کننده نفت ایران برای مدت شش ماه برای واردات خود از آمریکا معافیت گرفته اند.

اما در نوامبر مطابق با گزارش ها حاکی از ورود روزانه ۳۹۰ هزار بشکه به چین است که بیشتر از واردات در ماه اکتبر بوده است. از این رو در پی افزایش واردات نفت ایران از سوی چین در ماه دسامبر، سایر خریداران بزرگ نفت ایران نیز در تلاشند تا واردات خود از ایران را ترمیم کنند.

۲۲۳۲۲۳

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *