بر مأموریت خارجی کدام دستگاه نظارت نمی‌شود/شرکتهای زیرمجموعه دولت،آستان قدس،بنیاد مستضعفان و… مستثنی هستند

بر مأموریت خارجی کدام دستگاه نظارت نمی‌شود/شرکتهای زیرمجموعه دولت،آستان قدس،بنیاد مستضعفان و… مستثنی هستند


اما وظایف و اختیارات هیئت پنج‌نفره چیست؟ بر اساس قانون «نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت» هیئتی است برای نظارت بر مأموریت‌های غیرثابت کارکنان دولت و کلیه دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی کشور و شرکت‌های دولتی استفاده می‌کنند.
با ‌وجود این علی‌رضا رحیمی که حالا برای بار دوم از سوی مجلس به این هیئت فرستاده می‌شود، به «شرق» توضیح می‌دهد که چتر نظارتی این هیئت، همه نهادهای عمومی را دربر نمی‌گیرد. او گفت: «شرکت‌های زیرمجموعه دولتی خارج از نظارت هیئت پنج‌نفره هستند. این یک چالش بزرگ است که نیاز به اصلاح قانون دارد». رحیمی نمونه این شرکت‌ها را این‌طور برشمرد: ««مثل شرکت‌های زیرمجموعه وزارت دفاع، مانند «غدیر» یا شرکت‌های زیرمجموعه «شستا»، پتروشیمی‌ها، بعضا ذوب‌آهن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرائی فرمان امام و آستان قدس. اینها رقم‌های قابل توجه و کلانی دارند و از نظارت این هیئت بیرون هستند».
این عضو هیئت‌رئیسه از گلایه‌های متعددی که در زمینه عدم نظارت بر سفرهای خارجی (مأموریت) این قبیل شرکت‌ها شده است، سخن گفت اما تأکید کرد که با توجه به قانون «این شرکت‌ها به لحاظ قانونی نیازی به مجوزگرفتن از این هیئت ندارند».

1717

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *