تحریم‌های روسیه 6ماه دیگر تمدید شد

تحریم‌های روسیه 6ماه دیگر تمدید شدرسانه های روسی از جمله خبرگزاری ریانووستی و شبکه تلویزیونی روسیه 24 روز پنجشنبه اعلام کردند: سران اتحادیه اروپا در اجلاس بروکسل این تصمیم را بخاطر «پیشرفت صفر در اجرای توافقنامه مینسک برای حل مساله اوکراین» اتخاذ کرده اند.  

دونالد توسک رئیس اتحادیه اروپا نیز در توئیتی گفته است که این اتحادیه به اتفاق آرا تحریم های اقتصادی در مورد روسیه را بخاطر عدم اجرای توافقنامه مینسک برای نیم سال دیگر تمدید کرد.
در سالهای اخیر اتحادیه اروپا تمدید تحریم ها در مورد روسیه را به اجرای توافقنامه مینسک برای حل بحران اوکراین مرتبط کرده است.  

طبق سنت چند سال اخیر، کشورهای اروپایی گزارش فرانسه و آلمان (دو عضو گروه نورماندی) را پیش از تمدید تحریم ها گوش می دهند و پس از آن درباره تمدید تحریم ها در مورد روسیه تصمیم گیری می کنند.  

گروه چهار نورماندی برای حل مساله اوکراین از روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین تشکیل یافته و سران و وزرای خارجه این کشورها در چارچوب این گروه چند بار با یکدیگر دیدار کرده اند.  
تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در تابستان گذشته و تا 31 ماه ژانویه سال 2019 (11 بهمن 97) تمدید شده است.  

برای نخستین بار اتحادیه اروپا روز 31 ماه جولای 2014 (9 مرداد 93) بسته تحریم ها در مورد روسیه را (در مساله اوکراین) وضع کرد.

6060

منبع: خبر آنلاین

1 سال ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *