خداحافظی دستفروشان با خیابان‌های شهر!

خداحافظی دستفروشان با خیابان‌های شهر!به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری البرز، علی اصغر کمالی زاده در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان اصناف کرج برگزار شد، اظهار کرد: اصناف به عنوان بزرگ‌ترین جامعه حرفه‌ای شهر با مشکلاتی مواجه هستند که شهرداری با تعامل تلاش دارد بخشی از این موانع را از میان بردارد.

وی ادامه داد: البته همه مشکلاتی که اصناف را درگیر کرده مستقیما به شهرداری مرتبط نیست و سایر ادارات و دستگاهها هم باید به فراخور وظایف قانونی تعریف شده، برای رفع دغدغه های 64 هزار واحد صنفی فعال در کرج تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از این مشکلات اظهار کرد: معضل دستفروشان یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان واحدهای صنفی است و شهرداری با اجرای طرح‌های مستمر برای ساماندهی دستفروشان وارد عمل شده است.

به گفته کمالی زاده دستفروشان با فعالیت در سطح شهر مشکلات زیادی به وجود می آورند که کاهش حاشیه سود واحدهای صنفی، ایجاد ترافیک، مزاحمت برای شهروندان و نازیبا کردن سیمای شهر بخشی از آنها است.

وی ابراز کرد: از هفته گذشته طرح ساماندهی دستفروشان شهر از خیابان المهدی حصارک آغاز شده و کم کم در دیگر مناطق شهر هم اجرایی می‌شود.

شهردار کرج توضیح داد: اجرای این طرح را نباید به اسفندماه موکول کرد چون به دلیل شرایط ویژه شهر درروزهای پایانی سال، اجرای دقیق آن با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: طرح ساماندهی دستفروشان شهر از اواخر آذرماه آغاز شده و امید است نتایج مثبتی برای شهر و صاحبان صنوف به عنوان بخشی از شهروندان کرجی داشته باشد.

کمالی زاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم تعامل واحدهای صنفی برای پرداخت عوارض تاکید کرد و گفت: تامین بخشی از منابع مورد نیاز برای اداره شهر از طریق عوارض واحدهای صنفی تامین می‌شود به همین دلیل از صاحبان این واحدها درخواست می‌شود در این خصوص همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

وی اظهار کرد: بهتراست برای شفاف سازی فرایند وصول عوارض از واحدهای صنفی، سمینار آموزشی دو طرفه ای برگزار شود تا اعضای موثر اتحادیه‌ها و صاحبان واحدهای صنفی با ملاک و فاکتورهای شهرداری در تعیین عوارض برای واحدهای مختلف آشنا شوند.

این مسئول خاطر نشان کرد: بدون شک با شفاف سازی در این حوزه همکاری واحدهای صنفی در پرداخت عوارض افزایش می یابد.
شهردار کرج در ادامه با اشاره به اینکه اعتماد مهمترین سرمایه اجتماعی اصناف و شهرداری است، توضیح داد: اگر اعتماد دو طرفه بین این دو مجموعه وجود نداشته باشد هیچ هدف مشترکی به درستی  تحقق نمی‌یابد.

 وی همچنین با اشاره به آمادگی شهرداری برای استفاده از ظرفیت اصناف برای اجرای طرح‌های مختلف گفت: صاحبان واحدهای صنفی می‌توانند با سرمایه گذاری در طرح‌های مختلف اثرات ماندگاری در شهر باقی بگذارند.

46

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *