سردار سلامی: ایران ظرفیت شکست استکبار جهانی درعرصه های مختلف را دارد

سردار سلامی: ایران ظرفیت شکست استکبار جهانی درعرصه های مختلف را داردسردار سرتیپ «حسین سلامی» امروز- یکشنبه – در مراسم بزرگداشت نهم دی ماه که در میدان امام حسین تهران برگزار شد، اظهارداشت: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ همواره روزهای بزرگ تاریخی خلق کرده است. نخستین یوم الله، ۲۲ بهمن ۵۷ بود که ملت ایران ضربه ای جبران ناپذیر به آمریکا زد و با سقوط شاه زلزله ای بر استکبار وارد کرد که همچنان آمریکا و متحدان او را رنج می دهد؛ این نخستین شکست آشکار آمریکا بود که به اسم ملت ایران ثبت شد.

جانشین فرمانده سپاه افزود: اشغال جاسوس خانه آمریکا در تهران تیر خلاص به حضور سیاسی آمریکا در کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نام گرفت. پس از آن دوباره یوم الله دیگری در گرفتاری نیروهای ویژه آمریکا در شن های طبس خلق شد. پیروزی شگفت انگیز در یک جنگ نابرابر از دیگر نمایش قدرت های ایران بود که در جنگ تحمیلی ستون استکبار را شکست. ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس ثابت کرد که با اقتدار می ایستد و از هیچ کسی شکست نخواهد خورد.

اهم اظهارات سلامی به شرح زیر است:

* یوم الله دیگری که تحت رهبری های رهبر معظم و جانباز و دشمن شناس و شجاع رخ داد، در نهم دی ماه رخ داد و ملت بزرگ ایران در نهم دی ماه همچون سپهری فروزان در تاریخ این کشور درخشید. در آن روز خاطره انگیز تاریخی ملت ایران تاریخی جدیدی ساختند. این بار ائتلاف همه قدرت های شیطانی که مصمم بودند از فرصت فتنه داخل کشور نظام را به براندازی برسانند، ملت ایران آرزوی به هم پیوسته قدرت های جهانی و دنباله های داخلی آنها را در گورستان بزرگ این سرزمین دفن کرد.

*ما هرگز امامان را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت، ما پشت سر رهبر بزرگمان قله های بزرگ را فتح خواهیم کرد.ملت همه زخم های این فتنه را ترمیم کرد و شکوفه های پیشرفت بزرگ در کشور ایجاد شد.امروز مقاومت های ملت ایران در سایر بلاد اسلامی دیده می شود. رهبر عزیز و بزرگوار ما بزرگترین نقش را در طول همه پیچیدیگی ها در هدایت ملت بر عهده داشتند و امواج فتنه را با تدبیر خود شکافتند؛ رهبری در این جریان شرح صدر داشت.

*رهبری با الهام‌بخشی های خود بذر اگاهی و ایمان را در ذهن و دل های ما کاشت تا انقلاب به درختی تناور برسد که امروز شاخسارهای ان در جایجای نقاط عالم دیده می شود.
سردار سلامی فتنه را عامل بروز تحریم های دانست و یاداور شد: بولتون از مقامات امریکایی ان زمان اعلام کرد که اکنون فتنه شکست خورده است و زمان آغاز تحریم رسیده است. امروز نفوذ منطقه ای ما بخش های مهمی از سیاره زمین را در بر گرفته است این نفود نظامی نیست بلکه نفوذ ارمان ها واندیشه های تابناک رهبر بزرگ است.رهبر توانسته است بخش های بزرگی از جهان اسلام را از سیتیره اسکتبار خارج کند.

* امروز گزینه نظامی دشمن مردود و نابود است؛ به اندازه قدرت انباشته ایم که در زمین هوا و دریا راه را برای هر متجاوزی از جمله امریکا و شرکای او ببندیم. امریکا به زوال سیاسی نظامی و اقتصادی رسیده است، بیشترین زوال ، زوال عقل استراتژیک و پایان یافتن عقل امریکا است که منابع عظیم امریکا را در بیابان های منطقه هدر می دهند و بدون هیچ دستاوردی مجبور به عقب نشینی می شوند.

* خارج شدن امریکا از برجام نشانه نداشتن تفکر سیاسی است. آنها هفت تریلیون دلار در سوریه و عراق هزینه می کنند اما سرانجام مجبور به ترک منطقه می شوند. آنها به رغم همه شکست ها همچنان بر ملت ما متمرکز هستند و با جنگ روانی علیه ما اقدام می کنند اما ملت ایران آنها را در این جنگ جدید هم شکست خواهد داد.ملت ایران می داند مذاکره سیاست بازی آنهاست و ما هرگز در میدان سیاست آنها بازی نمی کنیم؛ مذاکره، شکننده وحدت ملی و مقاومت تقویت کننده وحدت ملی است. در مذاکره آنها به کاری که دوست دارند وارد می شوند و ما در میدانی که نفرت داریم وارد می شویم.

* ما می توانیم با تکیه بر توان داخلی کمر تحریم را بشکنیم. آنها فکر می‌کردند که با تحریم می توانند ما را شکست بدهند اما هرچه بیشتر تحریم کنند پروژه تحریم شکست بیشتری می خورد. همه فکر می کردند در ۱۳ آبان، تحریم مشکل اقتصادی برای ایران ایجاد می کند اما دیدیم که در آن روز اتحاد و آرامش بیشتری در کشور شکل گرفت.

۲۱۴۲۱۴

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *