فیلم | آیا «همه می‌دانند» همان «درباره الی» است؟

فیلم | آیا «همه می‌دانند» همان «درباره الی» است؟به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالجواد موسوی در هشتمین قسمت از برنامه «بیرون از کادر» به سراغ تازه ترین اثر اصغر فرهادی با عنوان «همه می دانند» رفته و به بررسی و نقد این فیلم پرداخته است.

او در این برنامه درباره «همه می‌دانند» می‌گوید: «فیلمسازان موفقی مانند فرهادی یک مشکل دارند و آن هم این است که مدام با خودشان مقایسه می‌شوند و همیشه آن اثر موفق‌شان متر و معیاری می‌شود برای قضاوت درباره‌شان، برای همین حرف زدن درباره «همه می‌دانند» دشوار است.

وقتی آقای فرهادی می‌گوید می‌خواستم یک چیزی بسازم مانند «درباره الی» حتی وسوسه شدم اسم فیلم را بگذارم درباره ایرنه (شخصیت داستان) آن وقت یک طور دیگری به این فیلم نگاه می‌کنم و اگر بشنوم ایرنه قرار است یک جوری اسم ایران را به من یادآوری کند مشکل من مضاعف خواهد شد.

این فیلم درباره ایرنه است، همان «درباره الی» منتهی با تفاوت‌هایی، اگر موقع دیدن فیلم «درباره الی» با یک اضطرابی مواجه می‌شدید در این فیلم از این خبرها نیست. این فیلم ساده و سرگرم کننده که با پایانی خوش دارد و از اواسط فیلم می‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقی رخ خواهد داد.»

قسمت‌های پیشین «بیرون از کادر» را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

>> فیلم | ای‌کاش حاتمی‌کیا از این فیلم دفاع می‌کرد
>> چرا ما خانم یایا را دوست نداریم؟
>> کاری که اصلاً درخور روزبه بمانی نیست
>> عرق‌سرد در روایت عبدالجواد موسوی در بیرون از کادر
>> هومن سیدی؛ کارگردانی که هیچ‌وقت راضی نیست
>> چرا رضا امیرخانی شهردار تهران نشود؟

۲۴۱۲۴۳

منبع: خبر آنلاین

12 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *