مضای تفاهم‌نامه تکمیل و واگذاری ۹۳۱ واحد مسکونی برای واگذاری به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی

مضای تفاهم‌نامه تکمیل و واگذاری ۹۳۱ واحد مسکونی برای واگذاری به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربیبه گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، ابراهیم مبارک‌قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان در مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به هماهنگی بعمل آمده با سازمان ملی زمین و مسکن و به منظور حل مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد اظهار داشت: در این راستا ۷۷۵ واحد مسکونی از پروژه های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد و نیز ۱۵۶ واحد مسکن استیجاری شهرهای استان در غالب تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) به امضا رسید.

مبارک قدم افزود: هزینه این واحدها متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه ها و از طریق اعطای تسهیلات یارانه دار و کمک های مالی کمیته امداد تامین می شود.

این مقام مسئول در خصوص واگذاری زمین به کمیته امداد نیز تصریح کرد: در این خصوص نیز به تعداد نیاز اعلامی و پس از بررسی لازم بصورت مسکن گروهی به کمیته امداد واگذار می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همچنین با اشاره به سیاستهای وزارت راه و شهرسازی در خصوص برنامه بازآفرینی پایدار شهری، خاطرنشان کرد: توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ساکنان بافتهای حاشیه ای در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در سخنانی با اشاره به اقدامات این نهاد در بافتهای حاشیه ای افزود: برای ساکنان این مناطق علاوه بر پرداخت تسهیلات مختلف بویژه برای ۲ هزار و ۱۰۰ نفر، خدمات مختلف اجتماعی و فرهنگی نیز ارائه می شود.

سهندی همکاری با سمن ها و کانونهای کمیته امداد را راهکارهایی موثر برای بافتهای فرسوده دانست.

در ادامه این مراسم تفاهمنامه همکاری مشترک به امضای طرفین رسید.

46

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *