نظر نمایندگان مجلس درباره استقلال شهرستان ری چیست؟

نظر نمایندگان مجلس درباره استقلال شهرستان ری چیست؟ محسن علیجانی امروز در آئین افتتاح نمایشگاه محصولات روستایی در ری با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان اظهار داشت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های بسیاری بوده و استقلال مدیریت شهری ری از ضروریات است چرا که شهرری همواره در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی نقش تأثیرگذار داشته است.

وی بیان کرد: ری باید به قطب فرهنگی تهران تبدیل شود زیرا هویت تاریخی و فرهنگی این منطقه دارای قدمتی دیرینه است؛ اما در حال حاضر متأسفانه این آثار تاریخی در سایه کم‌توجهی مسئولان گم شده‌ است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حفظ و حراست از فرهنگ غنی کشور افزود: در سایر کشورهای جهان امروزه فرهنگ براساس فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نگرش‌های فردی شکل می‌گیرد لذا باید تلاش شود تا فرهنگ غنی ری زنده شود.

علیجانی با بیان اینکه فرهنگ به عنوان هویت یک ملت و کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: توجه به مقوله فرهنگ و تاریخ در توسعه جوامع نقش مهّم و مؤثری دارد که با استقلال این شهرستان بسیاری از این ظرفیت‌ها نیز شکل می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع استقلال شهرستان ری در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و بیشتر نمایندگان نیز با این موضوع موافق هستند.

2929

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *