واکنش مدیرمسول اسبق همشهری به گزارش تحقیق و تفحص از این موسسه

واکنش مدیرمسول اسبق همشهری به گزارش تحقیق و تفحص از این موسسهحسین قربانزاده – مدیرمسول و سردبیر اسبق موسسه همشهری در پاسخ به گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر از همشهری اظهار کرد: کسانی که وضعیت همشهری را بررسی کردند، اشرافی به ماهیت چندگانه موسسه همشهری و اختیارات و وظایف آن نداشته اند.

وی تصریح کرد: همشهری هیچ اقدامی نکرده، مگر مستند آن در اختیارات و وظایف مندرج در اساسنامه و قوانین و مقررات و در چارچوب رسالت کلی این رسانه بوده است. هر کس که اندک اطلاعاتی از وضعیت همشهری داشته باشد می‌داند که فهرستی که در تحقیق و تفحص آمده، برخی از افتخارات موسسه همشهری در یک دهه گذشته است.

قربانزاده ادامه داد: موسسه همشهری از سال 1384 تا 1396 نه ریالی از عوارض مردم و بودجه شهرداری و نه از یارانه کاغذ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بهره ای برده است. قبل از سال 84 همشهری هرچه درآمد داشت، صرف هزینه‌های جاری می‌شد اما سرمایه و دارایی‌های این موسسه در یک دهه منتهی به سال 1395، یازده برابر شد.

مدیرمسول و سردبیر اسبق موسسه همشهری گفت: مجموعه ای که یک ریال کمک و بودجه عمومی ندارد، وقتی در همه ابعاد اعم از تنوع محصولات، راه اندازی سه مجموعه چاپخانه عظیم، ساختمان اصلی، حقوق پرسنل، امکانات رفاهی و … توسعه و گسترش پیدا می‌کند و در عین حال سرمایه گذاری ثابتش هم یازده برابر می شود، نمره مدیریتش چند است؟

وی افزود: شبیه همین بحران اقتصادی امسال در سال 90 و 91 بود و مدیریت وقت توانست به خوبی مدیریت کند و ذخیره کاغذ را به شش ماه برساند و طنز این گزارش آن است که قرارداد خرید کاغذ را در زمره قراردادهای خارج از وظایف این موسسه، فهرست کرده‌اند.

قربانزده بیان کرد: مفهوم ضرر و زیان برای یک موسسه فرهنگی متفاوت است، بخشی از مجلات زکات روزنامه بود! قضاوت جزیره‌ای و سودانگارانه صرف از مجموعه مجلات بدون توجه به رسالت این موسسه، اشتباه است و همین رویکرد اشتباه یک تی ان تی گذاشت کنار ریشه این درخت تناور و بارور و متاسفانه همه زحمات را به باد داد. همچنانکه میراث روزنامه نگاری ضمائم محله و استانها نیز به آسانی ویران شد.

مدیرمسول و سردبیر اسبق موسسه همشهری گفت” در طرح رتبه بندی دولت فعلی، سه سال پیاپی این روزنامه بین همه روزنامه‌ها، رتبه اول را کسب کرد و در افکارسنجی معاونت مطبوعاتی و ایسپا نیز در صدر اقبال مردمی قرار داشت و قرارداد آگهی ها و توزیع همشهری، در اوج رعایت صرفه و صلاح موسسه بود و باعث شد جایگاه ممتاز این رسانه حفظ شود.

وی بیان کرد: 34  نفر از کسانی که قرارداد موقت آنها دائمی شد، بیش از 20 سال سابقه خدمت داشتند و مابقی هم حداقل بالای پنج سال سابقه داشتند. گویا برخی نسبت به ظلم به کارکنان عادت کردند که حفظ امنیت شغلی کارکنان را جرم مدیران می دانند.

قربانزاده ادامه داد: خاک پاشیدن به اقدامات مثبت گذشته، ضعف‌های دوره فعلی را حل نمی‌کند. ما را به سیاست زدگی در همشهری متهم می‌کنند در حالیکه الان این رسانه، گوشت قربانی نزاع‌های درون یک جریان سیاسی شده است و رویکرد مدیریت گذشته، هرگز حذف سلایق دیگر از تحریریه‌ها نبود ولی حالا شما باید با ذره بین، سلیقه متفاوت پیدا کنید.

مدیرمسول و سردبیر اسبق موسسه همشهری تصریح کرد: مدیران جدید یکسره از کمبودها می‌نالند. چطور می‌شود همه چیز تا شهریور 96 روبه‌راه بود و به یکباره همه چیز فرو ریخت؟ دستتان درد نکند تحقیق و تفحص هم که تمام شد حالا فکری به حال تن خسته این رسانه رنجور بکنید و از این وضعیت بلاتکلیفی و سوءمدیریت نجاتش دهید. در دوره گذشته هرگز فشارهای اقتصادی به کارکنان تحمیل نمی‌شد، سود دوماهه مجمع به تاخیر نمی‌افتاد، هدایای انگیزشی حذف نمی شد و … کارنامه یک دهه همشهری را از منتقدین منصف مدیریت این دهه که اکنون در این موسسه شاغل هستند، باید پرسید.

۴۲۲۳۸

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *