کسی که کی‌روش را به فدراسیون معرفی کرد، قلعه‌نویی نبود!

کسی که کی‌روش را به فدراسیون معرفی کرد، قلعه‌نویی نبود!روزنامه خبرورزشی نوشت: عباس ترابیان بعد از ۲۰ سال حضور در تشکیلات فدراسیون فوتبال به بهانه اجرای قانون بازنشسته‌ها در نهادهای دولتی از سمت خود استعفا داد. او سال‌های سال ریاست کمیته فوتسال را بر عهده داشت و هنوز هم در AFC صاحب سمت است. آخرین پست مدیریتی و اجرایی وی ریاست کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال بوده است. به همین بهانه با او گفت‌وگو کردیم که در زیر می‌خوانید.

شما خیلی راحت از سمت خود استعفا دادید و هیچ موضعی هم در برابر اجرای قانون بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال نگرفتید!
به قانون باید احترام گذاشت حتی اگر تصور می‌کنیم از نظر ما اشتباه است و این همان انتظاری است که من از قانون دارم؛ این‌که از قانون انتظار دارم از من حمایت کند. ضمن اینکه در زندگی شخصی خود عادت کرده‌ام پای‌بند به قانون باشم. اصلاً از استعفای خودم ناراحت نیستم و بر اساس میل باطنی این کار را انجام دادم. من بیست سال در فدراسیون فوتبال کار کردم بدون اینکه ریالی پول بگیرم. البته منتی هم بر سر فوتبال نیست و هر کاری کرده‌ام به خاطر علاقه قلبی‌ام بوده است. شاید امروز خیلی از کارهایی که من در فدراسیون فوتبال انجام داده‌ام صحبت نشود، اما به یقین در آینده از آن صحبت خواهند کرد و همین برایم رضایت‌بخش است. کارهایی انجام دادم که در فوتبال و فوتسال ماندگار بوده است.

بیست سال حضور در فدراسیون فوتبال. از روزهای اول حضور در فدراسیون فوتبال بگویید.
بعد از رفتن داریوش مصطفوی و آمدن صفایی‌فراهانی به فدراسیون فوتبال آمدم. آن موقع تشکیلات فدراسیون فوتبال حرفه‌ای نبود. کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال را شکل دادیم. آن موقع عادل فردوسی‌پور هم به ما کمک می‌کرد. بعد سر و سامانی به کمیته مارکتینگ دادیم و در نهایت هم به کمیته فوتسال اضافه شدم. البته پیش از حضور من در کمیته فوتسال دوستان زحمات زیادی برای فوتسال کشیدند، اما از سال ۱۹۹۹ مسابقات رسمی در فوتسال آسیا سر و شکل جدی به خود گرفت و بعد به کمک دوستان به مقام‌های خوبی دست یافتیم. از مهم‌ترین اقدامات من در فوتبال هم عقد قرارداد با کارلوس کی‌روش بود.

یک سؤال مهم، امیر قلعه‌نویی می‌گفت او کارلوس کی‌روش را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده است.
نه، این مسئله صحت ندارد. در کمیته فنی فدراسیون فوتبال سه اسم مطرح بود. اریکسون، آنتیچ و کارلوس کی‌روش. آنتیچ را مرتضی محصص معرفی کرده بود. نام کارلوس کی‌روش را من از زبان هومن افاضلی شنیده بودم. او در آن موقع عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال بود.

با وجود اینکه شما مأمور مذاکره با کارلوس کی‌روش بودید، اما این روزها با او ارتباطی ندارید!
بله همین‌طور است. من الان با او هیچ رابطه‌ای ندارم ولی دوست ندارم در این برهه از زمان در مورد آن صحبت کنم، به خصوص که جام ملت‌ها در پیش است. با این حال بد نیست بدانید من ابتدا در فرانکفورت با او مذاکره کردم. در قطر و یک کشور دیگر هم با کی‌روش مذاکره داشتم و مذاکره نهایی‌ام هم با او در پرتغال بود. خوشبختانه علی کفاشیان همه مدیریت این مذاکره را به من سپرده بود و قرار بود تا مذاکره نهایی و قرارداد هیچ‌کس به جریان مذاکرات پی نبرد که خوشبختانه این همراهی به خوبی انجام شد. من دوست نداشتم اتفاقی که در آسانسور فرودگاه در استقبال از مربی خارجی افتاد تکرار شود. خوشحالم که این اتفاق هم یکی از کارهای خوبی بود که من توانستم در فدراسیون فوتبال انجام دهم.

و در ادامه کار چه خواهید کرد؟
من در کنفدراسیون فوتبال آسیا و در بخش فوتسال صاحب سمت هستم و به کار خود در این حوزه ادامه خواهم داد.

این مطالب را هم از دست ندهید:

خداداد: آقای کی‌روش مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به بدرقه‌ات بیاید؟

عکس| باران عروسک‌ها در زمین فوتبال

شب خاطره‌انگیز دختر یلدایی

43503

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *