۲ داور لیگ برتر و اعتراف به یک نکته: ما اشتباه می‌کنیم همان‌طور که بازیکنان اشتباه می‌کنند!

۲ داور لیگ برتر و اعتراف به یک نکته: ما اشتباه می‌کنیم همان‌طور که بازیکنان اشتباه می‌کنند!به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شدت هجمه ها و حملات به داوران طی هفته های اخیر در لیگ برتر به دلیل اشتباهاتی که آن ها در بازی های مختلف مرتکب شدند، به نظر می آید که را را بر هرگونه توجیه بسته و خود داوران هم آن را پذیرفته اند.

موعود بنیادی فر و بیژن حیدری،دو داور شناخته شده فوتبال ایران در گفت و گویی در خصوص مسئله داوری در فوتبال ایران صحبت کرده اند.صحبت هایی که هم بوی پذیرش اشتباهات را می دهد و هم امیدوار کننده به کاهش این دست اشتباهات است:

*این چند وقت هجمه علیه داوران بسیار زیاد بود.هجمه ها و حملاتی که از سوی مربیان و بازیکنان انجام می شد و باعث بهم خوردن تمرکز داوران و افزایش اشتباهات آنان شد.نظرتان در این خصوص چیست؟

-بنیادی فر: حتما اشتباهاتی در کار ما داوران بوده.از خود من گرفته تا همکارانم.اما همه بدانند که ما با تمام قوا وارد زمین می شویم که قضاوت خوبی داشته باشیم اما خب اشتباهات گاهی اجتناب ناپذیر هستند.همانطور که بازیکنان ممکن است در یک بازی اشتباه کنند، داوران هم اشتباه می کنند. با این حال من امیدوارم که در نیم فصل دوم داوران عملکرد بهتری داشته باشند و قضاوت ها به گونه ای باشد که تیم ها کمتر ضرر کنند.

*آقای حیدری نظر شما در مورد مسائل مربوط به داوری در چند وقت اخیر چیست؟

-بیژن حیدری: من فکر می کنم انتقادات تا حدی وارد بود و این اشتباهات همه جا هم رخ می دهد. اما باید توجه شود که انتقادات و هجمه ها به داور توسط بازیکنان و تماشاگران، آیا باعث افزایش استرس داور نمی شود و روی عملکرد آتی او تاثیر منفی نمی گذارد؟ داور وقتی می بیند که حمایت کسی را پشت سرش ندارد،دچار استرس می شود و اشتباه می کند. با این حال امیدوارم در نیم فصل دوم این اشتباهات کمتر شود.

*چقدر امکانات کمیته داوران را برای داورها کافی می دانید؟

-بیژن حیدری: کمیته داوران تا یک حدی می تواند به داوران کمک کند.باقی کمیته ها هم باید همراه کمیته داوران جلو بیایند و حمایت کنند.از جمله کمیته انضباطی که می تواند در بعضی موارد تصمیمات بهتری بگیرد.

254 251

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *