آماری قابل تأمل که ترامپ را لبه پرتگاه نگه داشته است

آماری قابل تأمل که ترامپ را لبه پرتگاه نگه داشته است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، استیو رتنر، مشاور سابق در خزانه داری آمریکا در دوران اوباما با انتشار مطلبی در روزنامه نیویورک تایمز، وضعیت کنونی دونالد ترامپ را با دیگر روسای جمهور آمریکا مقایسه کرده است که قسمت هایی از آن را در ادامه می خوانید :

با هر مقیاسی سال 2018 سال دیگری برای ترامپ بود. از تلاش هایش برای احیای اقتصاد آمریکا با سیاست جنگ تجاری یکجانبه تا سیاست شبهه ناکش یعنی طرفداری از پوتین و در جریان بودن 17 پرونده تحقیقاتی؛ که به خاطر فعالیت های گوناگونش باعث شده تا او در صدر همه اخبار قرار گیرد، که این موضوع باعث شده تا وی در این زمینه بر روسای جمهور پیشین غلبه کند. اما با اتمام سال دوم ریاست جمهوریش این چشم انداز که او به اهداف اقتصادی خود دست می یابد در هاله ای از ابهام قرار گرفت؛ از آنجایی که رشد اقتصادی کاهش یافته و بازار بورس به شدت افت کرد.

میزان محبوبیت ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید طبق نظرسنجی ماهانه گالوپ به طور میانگین 39 درصد بوده است (یک رکورد پایین برای رئیس جمهور جدید). در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا رای دهندگان میزان ناامیدی و دلسردی خود را نشان دادند. آمارهای تحلیلی در انتخابات قبلی میان دوره ای کنگره حاکی از آن است که میزان محبوبیت رئیس جمهور ارتباط نزدیک بیشتری با موفقیت در انتخابات میان دوره ای کنگره دارد که از وضعیت اقتصادی هم مهمتر به شمار می رود.

این سال نیز از قاعده مستثنی نیست. در مجلس نمایندگان، جمهوری خواهان 40 کرسی را از دست دادند. در این بین دموکرات ها صاحب  کرسی7 فرمانداری شدند. اگر چه دموکرات ها دو کرسی مهم در سنا را از دست دادند اما هیچ کدام از آنان در ایالت هایی که طرفدار هیلاری کلینتون بودند شکست نخورند. در همین حال  دموکرات ها در 7 ایالتی که طرفدار ترامپ بودند برنده شدند. خوشبختانه همه این ها در سایه مشارکت حداکثری افراد واجد شرایط رأی دهنده از سال 1914 اتفاق افتاد.

این تحلیل گر همچنین اینفوگرافیکی از وب سابت گالوپ درباره میزان محبوبیت روسای جمهور آمریکا و حزبشان در انتخابات میان دوره ای کنگره را به شرح زیر منتشر کرده است که بیش از پیش جایگاه متزلزل ترامپ را مورد تاکید قرار می دهد :
 

ترجمه: ابوالفضل خدائی

52311

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *