ایران کمترین وابستگی به نفت در منطقه را دارد

ایران کمترین وابستگی به نفت در منطقه را دارد محمدرضا مودودی در کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران با اشاره به این مطلب، اظهار کرد: خوشبختانه کشور توانسته است دهه ۷۰ پیشرفت قابل توجهی در حوزه اقتصاد و به طور خاص در بخش فناوری نوین به دست آورد. آخرین ارزیابی سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که ایران در میان کشورهای منطقه کمترین وابستگی به نفت را داشته و عملکرد قابل قبولی را در این حوزه به ثبت رسانده است.

به گفته وی البته آن چه که تاکنون اتفاق افتاده تنها بخشی از برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه اقتصادی کشور است و ایران باید در حوزه‌هایی مانند افزایش بهره‌وری صنعتی و تقویت نوآوری عملکرد خود را بهبود بخشد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان این که نوآوری یکی از مهم‌ترین مفاهیم در توسعه اقتصادی به شمار می‌رود، تاکید کرد: هدف این کنفرانس و دیگر برنامه‌های که در این بخش اجرایی می‌شود به وجود آوردن یک ارتباط دقیق و کافی میان سرمایه‌گذاران و بنگاه‌هایی است که برای تداوم فعالیت‌های خود به سرمایه احتیاج دارد.

مودودی ادامه داد: با توجه به این که ایران با تحریم‌های اقتصادی روبرو است ما باید تلاش کنیم که از تمامی ابزارهای موجود در این عرصه استفاده کنیم. یکی از این ابزارها مربوط به ارزهای مجازی می‌شود که پیگیری‌ها در این زمینه آغاز شده است و امیدواریم امکان استفاده از این ابزار فراهم شود.

وی با اشاره به لزوم تنوع بخشی به روش‌های تأمین مالی بخش‌های صنعتی کشور، اظهار کرد: ما باید شرایط را برای یک سرمایه‌گذاری جسورانه در عرصه اقتصادی فراهم کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً بخشی از نیازهای اقتصادی ایران به تأمین سرمایه مورد نیاز بر طرف خواهد شد.

223223

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *