بازتاب اعتراف ترامپ درباره قدرت ایران در رسانه‌های صهیونیستی

بازتاب اعتراف ترامپ درباره قدرت ایران در رسانه‌های صهیونیستیپایگاه اطلاع رسانی کیکار در تحلیلی، آن را خبر بد برای تل آویو توصیف کرد. یوسی ناختیگال در گزارش تحلیلی خود از سخنان چهارشنبه شب ترامپ در این رابطه نوشت در سایه تصمیم دراماتیک رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای نظامی اش از سوریه و بعد از آن جلسه،مذاکراتی که نتانیاهو با وزیر خارجه آمریکا در این زمینه داشت ، اعلام این سخن که ایران می تواند هر کاری که بخواهد در سوریه انجام دهد یک خبر ناگوار برای تل آویو محسوب می شود.

این تحلیلگر صهیونیست با نگران کننده توصیف کردن اظهارات ترامپ در کابینه آمریکا به نقل از یک مسئول عالیرتبه اسرائیلی خبر داد : ظاهرا نتانیاهو تصور می کرد توانسته است به شکلی جزئی بر طرز تفکر ایالات متحده در رابطه با سوریه تاثیر گذار باشد، اما سخنان ترامپ این ادعای نتانیاهو را در هاله ای از شک و تردید فرو می برد.

عمیر تیپون خبرنگار روزنامه هاآرتص هم از واشنگتن تلاش کرد تا نظر ترامپ در مورد توانمندی های ایران در صحنه سوریه را به عنوان مقدمه خبر خود انتخاب کرد و به نقل از ترامپ نوشت : ایران نیروهایش را از سوریه خارج می کند، اما به صراحت باید گفت که این کشور می تواند هر کاری که بخواهد در آنجا انجام دهد ترامپ بر عزم خود برای عقب نشینی از سوریه تاکید وخبر داد آنجا محلی برای مرگ است در حالیکه منابع زیادی هم در آنجا وجود ندارد.

یسرائیل هیوم روزنامه نزدیک به نتانیاهو هم در گزارشی به نقل از ترامپ نوشت : ما مدتهاست که در جنگ سوریه شکست خورده ایم. این روزنامه عبری زبان همچنین به نقل از ترامپ خبر داد ، ما مذاکره با ایرانی ها را دوست داریم، اما تصور نمی کنم آنها آمادگی این کار را داشته باشند باید ببینم در آینده چه اتفاقی می افتد.

به نوشته یسرائیل هیوم،ترامپ در عین حال بر عزم خود برای ادامه حمایت از کردها در سوریه تاکید کرده، اما خاطر نشان کرد اطلاعات رسیده مبنی بر آنکه کردها اقدام به فروش نفت استخراج شده به ایران می کردند اعضای دولتش را عصبانی کرده بود.

ترامپ در رابطه با ماتیس هم گفت استعفای او از اول سال میلادی جدید اجرایی شده و در واقع باید بگویم که من او را اخراج کردم.

2323

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *