رویترز: ترامپ، اقتصاد جهان را به سوی پرتگاه برد

رویترز: ترامپ، اقتصاد جهان را به سوی پرتگاه بردبه گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: اعمال تعرفه و تحریم توسط آمریکا، اقتصاد جهانی را به سمت پرتگاه کاهش رشد برده است.

بر این اساس، تولیدکنندگان آمریکایی ماه گذشته میلادی اعلام کردند بالاترین میزان کاهش در رشد را در ده سال گذشته داشته اند. به این ترتیب درگیری تجاری با چین، کاهش قیمت سهام و افزایش عدم اطمینان در بازار شروع به تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا کرده است.

شاخص موسسه مدیریت عرضه در آمریکا درباره خرید در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل از آن 5/2 واحد کاهش یافت که بیشترین میزان کاهش از اکتبر 2008 تاکنون است. تا همین اواخر، به نظر می رسید آمریکا نسبت به کاهش رشد در بسیاری از سیستم های اقتصادی جهان ایمن است. اما آمار مربوط به ماه گذشته میلادی نشان می دهد اقتصاد این کشور دیگر از روند جاری در جهان ایمن نیست.

کاهش رشد در آمریکا با دیگر شاخص ها که نشانگر کاهش شدید سفارش صادرات و جریان تجارت در سراسر جهان است همخوانی دارد. سیاست گذاران آمریکایی از طریق اعمال تعرفه، تحریم و دیگر اقدامات موجب افزایش عدم اطمینان در کسب و کارها شده و اقتصاد جهانی را به سمت پرتگاه کاهش رشد برده اند. اگر این سیاست ها تغییر نکنند‏، احتمال رکود اقتصادی در سال 2019 در جهان وجود دارد.

235252

منبع: خبر آنلاین

10 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *