رکوردهای تاریخی قطر در جام ملت‌ها

رکوردهای تاریخی قطر در جام ملت‌هابه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پیروزی 0-1 قطری ها مقابل کره جنوبی چیزی فراتر از یک معجزه بود. برای کشوری که بزرگترین افتخاری فوتبالی‌اش تا دیشب میزبانی جام جهانی بود، حالا حضور در جمع چهار تیم برتر جام ملت های آسیا 2019 مقدمه‌ای است برای رویاپردازی حضور در فینال امارات. کشوری که به دلیل رابطه تنگاتنگ سیاسی‌اش با عربستان سعودی، از ابتدای جام سنگ های زیادی را سر راه قطری ها انداخته است.

قطری ها دو رکورد بزرگ را در امارات از آن خود کردند. نخست آن که قطر به همراه ملی‌پوشان حاضر در امارات و کره جنوبی سال 2015 به سومین کشوری تبدیل شد که پنج بازی ابتدایی خود در جام ملت ها را بدون گل خورده پشت سر می گذارد. دومین رکورد آنان هم به عملکرد گروهی‌شان باز می‌گردد. قطری ها برای نخستین بار در تاریخ فوتبال‌شان به نیمه نهایی جام ملت های آسیا رسیدند. بهترین عملکرد آنان در این مسابقات به سال 1988 باز می‌گشت جایی که به عنوان میزبان در جام ملت ها حضور داشتند و در نهایت به رتبه پنجمین تیم قناعت کردند.

هم‌چنین المعزعلی، پدیده جوان قطری‌ها هنوز این شانس را دارد تا با گلزنی در نیمه نهایی به رکورد تاریخی علی دایی غلبه کند و به بهترین گلزن یک دوره از جام ملت های آسیا تبدیل شود.

41255

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *