سایه سنگین ترامپ بر اقتصاد ۲۰۱۹

سایه سنگین ترامپ بر اقتصاد ۲۰۱۹


این روزنامه در مقاله ای به قلم «دیوید کایلا» کارشناس اقتصادی افزود؛ با وجود اقدامات ترامپ در زمینه اقتصادی آمریکا و کاهش مالیات ها، اما شاخص بازارهای مالی این کشور کاهش شدیدی نشان می دهد که این امر بیانگر قطعی بودن وقوع بحران اقتصادی است.
نویسنده مقاله معتقد است، با وجود اینکه در سال گذشته امریکا شاهد رشد اقتصادی بود و اقتصاد جهانی نیز رشد کندتری را تجربه کرد، اما اقتصاد این کشور در کوتاه مدت با بحران روبه خواهد شد .

اقتصاد جهان ۲۰۱۹

کایلا نوشت: سیاست و برنامه های نامعقول و غیرمتعادل ترامپ مانند افزایش تعرفه های گمرکی برای کشورهای اروپایی وعقب نشینی از آن و جنگ اقتصادی با چین، سرنوشت جهان را به سمت و سوی نامشخصی سوق می دهد.
نویسنده لوفیگارو با اشاره به تعطیلی بخشی از دولت امریکا و پرداخت نشدن حقوق 80 هزار کارمند این کشور نوشت، فعالیت بسیاری از نهادها و مراکز دولتی متوقف شده است، امری که باعث بروز بحران اقتصادی تازه و بی سابقه ای خواهد شد. آنچه در داخل آمریکا رخ می دهد نشانگر وقوع تحول تازه در وضعیت اقتصادی این کشور است.
کایلا افزود، سیاست های ترامپ، به طور گسترده برعملکرد بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله تجارت جهانی تاثیر گذاشته است. این سازمان دیگر قادر نیست خود را با نزاع ها و کشمکش های جهانی همسو کند.

۲۲۳۲۲۴

منبع: خبر آنلاین

11 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *