عسگراولادی : بعد از ۶۴ سال صادرات دو ماه است تعطیل کردم

عسگراولادی : بعد از ۶۴ سال صادرات دو ماه است تعطیل کردم


به گزارش خبرآنلاین، رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: بعد از ۶۴ فعالیت در حوزه صادرات، دو ماه است که دست از صادرات کالاهای ایرانی کشیده‌ام چرا که سامانه نیما جوابگو نیست.

وی که در جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران  سخن می گفت، ادامه داد: صادرکنندگان مشکلات بسیاری را برای صادرات کالاهای خود و فروش ارز حاصل از صادرات دارند، این در حالی است که صادرکنندگان نمی‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به سامانه نیما بیاورند؛ چراکه خریداران خارجی نیما را نمی شناسند.

اسدالله عسگراولادی

عسگراولادی گفت: بانک مرکزی دقیقا به صادرکنندگان بگوید که سامانه نیما چیست و یک صادرکننده باید چطور با آن کار کند، این در حالی است که کار کردن با نیما امکان ندارد . 

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: خریداران خارجی از صادرکنندگان درخواست می‌کنند تا یک بانک را برای واریز وجه حاصل از خرید کالای ایرانی به آنها معرفی کنیم تا مورد تائید باشد، در حالیکه سامانه نیما یک بانک نیست و تنها تشکیلات صرافی بانک مرکزی است.

وی با اشاره به اینکه با این وضعیت صادرات در حال حرکت به سمت تعطیلی ، ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که فصل بهار ۹۸ را یک فصل بسیار سخت برای اقتصاد ایران خواهد بود. پس در مورد صادرات نیز، اتاق بازرگانی باید زمان گذاشته و حتی جلساتی را با رئیس کل بانک مرکزی برگزار کند تا این مشکلات را حل کند.

عسگراولادی در حوزه پسته، زیره، کشمش، زعفران و برگه زردآلو فعالیت دارد. 

۲۲۳۲۲۳

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *