نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق هسته‌های خاموش داعش را نابود کردند

نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق هسته‌های خاموش داعش را نابود کردندگروهی از رزمندگان تیپ ۵۳ بسیج مردمی و نیروهای گروه ۱۴ ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی، عملیات گسترده‌ای را علیه هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش در شرق استان صلاح الدین آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، دامنه عملیات نیروهای عراقی برای شناسایی عناصر مخفی داعش در روستاهای «زکلبانه، الکیام، الدبج و الطامور» در حومه منطقه «الزرکه» در شرق استان صلاح الدین است.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش و رزمندگان بسیج مردمی در مرحله نخست این عملیات توانستند ده‌ها تله انفجاری را در مناطق آلوده کشف و خنثی کنند؛ ۴ مقر عناصر مخفی داعش هم در این عملیات منهدم شدند.

نیروهای عراقی درصدد هستند با شناسایی هسته‌های خاموش، مقرهای نظامی و انبارهای سلاح، امنیت را به طور کامل در شرق استان صلاح الدین تامین کنند و آرامش را به این منطقه بازگردانند؛ شرق استان صلاح الدین با استان‌های کرکوک، دیاله و سلیمانیه هم مرز است.

از شمال غرب استان صلاح الدین خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیروهای تیپ ۶ و ۳۱ بسیج مردمی عملیات گسترده دیگری را علیه هسته‌های خاموش داعش آغاز کردند؛ این مناطق با استان‌های نینوا و الانبار هم مرز است.

به گزارش میزان، نیروهای بسیج مردمی در این عملیات درصدد هستند ۳۰ روستا و منطقه از جمله «الوحوش، الغزلانیات، الجاجانیه، سرجیمه، تل ام الجحله، تل سکر و تل غدیر الشوک» را از وجود عناصر مخفی گروه تروریستی داعش پاکسازی کنند.

در حال حاضر، نیروهای عراقی با جست وجوی منطقه به منطقه در تلاش هستند تا هسته‌های خاموش داعش را در منطقه شناسایی کنند؛ تاکنون ۳ مقر نظامی و ۲ تونل تروریست‌ها در محدود عملیات کشف شده است.

نیروهای بسیج مردمی در جریان این عملیات موفق شدند ۷۰ تله انفجاری را هم کشف و خنثی کنند؛ تعدادی از نیروهای یگان‌های مهندسی بسیج مردمی در جریان خنثی کردن تله‌های انفجاری زخمی شدند.

استان صلاح الدین در شمال کشور عراق واقع شده و در مسیر پایتخت به استان دهوک و مرزهای مشترک با ترکیه قرار دارد و بخش‌هایی از این استان از جمله تکریت، بیجی، الشرقاط، سامراء و … به هسته‌های خاموش داعش آلوده است.

41231

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *