همایش مرور تغییرات راهنمای GMP PIC/S 2018 برگزار شد

همایش مرور تغییرات راهنمای GMP PIC/S 2018 برگزار شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، دکتر ایمان ایرانمنش دبیر کمیته علمی – پژوهشی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: الحاق ایران به کنوانسیون پیکس، لزوم بروزرسانی دانش شرکت‌های داروسازی در زمینه استقرار سیستم کیفیت دارویی (PQS) را به همراه دارد. از سوی دیگر دستیابی به اهداف صادراتی در گرو تطبیق روش‌های نظارت بر تولید بهینه فرآورده های دارویی با آخرین تغییرات راهنماهای بین‌المللی در صنعت داروسازی کشور است.
وی تاکید کرد: بر اساس اظهارات دکتر کریمی، رییس اداره بازرسی فنی از این پس بازررسی‌های ادواری شرکت‌های دارویی مطابق با تغییرات راهنمای یاد شده انجام خواهد پذیرفت. مدرسین این همایش ضمن مرور فصول ۹ گانه راهنمای GMP PIC/S 2018 با تاکید بر تغییرات فصول ۳، ۵ و ۸ به تدریس مجموعه تمهیدات ساختمانی، فنی و سازمانی در کاهش و مدیریت ریسک انواع آلودگی های متقابل، رسیدگی به شکایات کیفی و ریکال محصول و نیز انجام ادواری Mock Recalls پرداختند.
دکتر ایرانمنش افزود: کمیته علمی – پژوهشی سندیکا با برگزاری جلسات منظم و استفاده از کارشناسان حرفه‌ای و اساتید مجرب نیازهای آموزشی فعالان صنعت داروسازی را شناسایی و موفق به برگزاری دوره‌های آموزشی خاص در جهت ارتقا و بروزرسانی دانش همکاران شده است.

42237

منبع: خبر آنلاین

9 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *